Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Elektricni Podizaci

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
10 replies to this topic

EHHO

EHHO
  • Stage: Stock
  • 41 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Golf II

Treba mi pomoc oko ugradnje elektricnih podizaca. Imam motore sa dve zice pa su mi potrebne neke seme kako da sve to povezem. Razmisljao sam da mi treba par releja i naravno prekidaci ali ne znam kako sve to da povezem. Ne bi bilo problema da na motoru postoji i jedna zajednicka zica, a da su ove druge dve za podizanje i spustanje prozora.

Ko se petljao sa ovim stvarima neka pomaze.

Hvala unapred svima koji su spremni da pomognu.
  • 0

dandy

dandy

Ne znam mnogo, al' ucim po malo,,,,Bosanac je toooooo

• Stage: Extreme
  • 547 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Volim sve sto vole mladi,,,sakupljam slicice Bred Pita, Sega Mega Brus Vilisa, salvete, techno,komsinice,saljem melove...
  • Automobil / Model Telefona:GOLF 2 gtd
....pa lako je drugar,,,samo malo strpljenja treba,,,kao sto znas motor vrti u jednu ili drugu sranu zavisno od polariteta zica,,,obrtanjem + i - zice on mijenja smjer okretanja.
mozes to da rijesis i bez releja, ali mozes i sa relejima,,,,ako ides bez releja jednostavnije je i manje sanse da zabrljas,,,,a ako ides sa relejima potrebno ti je za svaki podizac po 2 releja,,,,sema povezivanja cek da nacrtam

Posted Image

a ako ides sa relejima, nacrtacu ti semu ali ne mogu sada uglavnom potreban su ti 4 releja sa radnim kanalima tj sa kanalima 87a da bi to moglo da funkcionise, mada i ako vezes direktno na prekidace radice ok...veceras dobijas sliku sa relejima,,,,
uglavnom bitnoa je da postavis osigurac na glavni vod + koji ces da skines sa kontakta ili direktno sa acu,,,i ostalo je jednostavno kao sto vidis na srednji konektor ide + do njega sa lijeve i desne strane po jedan - i na krajevima idu izlazi za motor,,,,o to je to
  • 0
Posted Image

i tako....djevojka me prevarila sa deckom koji je stariji i jaci od mene, pa ja sad ne smijem nista da mu kazem,,,a hoce li me puno istuci ako mu pridjem i kazem da ne dira moju djevojku vise.....drugarica mi se "igrala" sa sargarepicom,,,da li je moguce da ostane u drugom stanju, i da li je izgubila nevinost,,.,,

EHHO

EHHO
  • 41 posts
  • 0 thanks
Nisam znao da prekidac za podizace ima sve te potrebne kontakte (ja sam mislio da ima 3 kontakta pa me je zato sve to navelo da razmisljam da koristim releje), jer sad prvi put petljam oko elektricnih podizaca.
Okaci ti meni i sliku sa relejima cisto da znam kako moze i na taj nacin da se poveze.

Znaci treba mi jedan dupli prekidac za vozaceva vrata (da bi upravljao i sa suvozacevim i vozacevim prozorom) i jedan obican prekidac za suvozaceva vrata i jedino treba da zice od suvozacevog motora prevucem do duplog prekidaca kako bi sa njim mogao da kontolisem drugi prozor.

Da li znas mozda gde ima da se nabave ti prekidaci.

Hvala na pomoci
  • 0

dandy

dandy

• 547 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Volim sve sto vole mladi,,,sakupljam slicice Bred Pita, Sega Mega Brus Vilisa, salvete, techno,komsinice,saljem melove...
buvljak, bubanj potok, mislim da ima i u radio klubu,,,cijena od 200-1000 din/kom....zavisi koji zelis ...
najbolje je uzeti polovne od golfa recimo ili slicnih automobila,,,,karakteristika je da su svi skoro isti ili slicni ali ove domace proizvodnje hoce da se istope jer dosta jaka struja prolazi kroz njih kada motor povuce....
sada cu da nacrtam semu, ne mogu da nadjem sliku koju vec imam, ali mislim da je to to....

Posted Image
  • 0
Posted Image

i tako....djevojka me prevarila sa deckom koji je stariji i jaci od mene, pa ja sad ne smijem nista da mu kazem,,,a hoce li me puno istuci ako mu pridjem i kazem da ne dira moju djevojku vise.....drugarica mi se "igrala" sa sargarepicom,,,da li je moguce da ostane u drugom stanju, i da li je izgubila nevinost,,.,,

EHHO

EHHO
  • 41 posts
  • 0 thanks
Kad kazes da ume da povuce vecu struju da li je dovoljno da koristim zicu preseka 1,5 kvadrata koju sam koristio i kod alarma ili je potrebno deblje.

Al znas mozda kolika je struja otprilike u pitanju cisto da znam zbog osiguraca koje bi trebao da koristim, a sto se tice prekidaca i hteo sam da stavim polovne od golfa II jer i imam taj auto ba da bude bar koliko toliko originalnije.

Da li znas mozda na koji nacin se odradjuje to kod VW, da li sa relejima ili prekidacem jer ovaj drugi je mnogooooo lakse odraditi.
  • 0

dandy

dandy

• 547 posts
  • 0 thanks
slobodno samo sa prekidacima, od Vw su i kod mene, stim da sam ja samostalno pravio podizace od motora od brisaca i rade fenomenalno,,,,dovoljna ti je zca od 1,5mm...nema potrebe za jacom,,,struja ne znam tacno kolika je ali stavi osigurac na naponski vod od 10-15a slobodno...i radice odlicno....ne vrijedi da ti slikam kako sam odradio kod mene jer je kod mene jos gomil a drugih zica koje samo ja razumijem cemusluze....
i nema potrebe za 2 prekidaca za jedan podizac, stavi oba iznad kasete(lijevi i desni) i bice odlicno, lako i tebi i suvozacu da rukuje sa njim
  • 0
Posted Image

EHHO

EHHO
  • 41 posts
  • 0 thanks
Hteo sam da postavim prekidace na udubljenom delu tapacirung vrata koje je predvidjeno da se nasloni ruka pa sam zato planirao da stavim taj jedan dupli prekidac na vozacevim vratima. Video sam u katalogu malopre jedne beogradske firme umetak za drsku na vratima sa izlivenim delom za prekidace jedino ne znam da li odgovaraju i meni jer ne pise nista za koji model vec se vodi kao univerzalni (zvacu ih jedan dan da proverim jer bi mi to bilo najelegantnije resenje jer ne bi morao nista da secem). Rekao si da ih montiram iznad kasete, da li si mislio na onu naspram suvozaca pa da secem tablu ili ja nisam dobro razumeo.

Od nedelje cu da krenem da tragam za tim prekidacima od VW po otpadima (ako mi oni plasticni izlivci ne budu odgovarali), a ako odgovaraju jesi li cuo nesto o SPAL prekidacima (kvalitetu) posto cu onda morati da uzmem njih kako bi ih uklopio u taj plasticni drzac.
  • 0

dandy

dandy

• 547 posts
  • 0 thanks
ma uklapaju se knap na ono udubljenje iznad pixsle kod golfa 2, imas pravbougaoni otvor za sitnice i fabricki kod golfa sa podizacia stoje bas na tom mjestu.....samo sa zadnje strae uvezi zice i knap ce da stoji.
nemoj dzaba vrata da busis jer ima instalacija da se provlaci sa kraja na kraj auta, a nema potrebe zxa tim jer ovako direct sa mjenjaca imas pristupp prekidacima
  • 0
Posted Image

marko paracin

marko paracin
  • 7 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:VW Golf 2 1.6D
 Zdravo druze.Vidim da si za podizace koristio motore od brisaca. Kako si ih pricvrstio u vrata i na koji nacin si osovinu povezao sa mehanizmom koji podize prozor?
  • 0

Valle

Valle
  • Moderator
  • 1,367 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Opel Astra Clasic II 1.4 90ks '07
Tema je vrlo stara tako da ne verujem da ce neko od ovih clanova moci da ti da odgovor ;)

marko paracin

marko paracin
  • 7 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:VW Golf 2 1.6D

Tema je vrlo stara tako da ne verujem da ce neko od ovih clanova moci da ti da odgovor :lol:

Vidim i ja da nece
  • 0

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search