Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Odrzavanje Menjaca

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
25 replies to this topic

honda killer

honda killer
  • Stage: Customizer
  • 240 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:honda civic hb

dali menjate ulje u menjacu i na koliko kilometara i koje ulje koristite ja za hondu koristim aral 10w-40w isto kao i u motor sto sipam i menjam ga na 40hiljada
  • 0
turbo je za one koji neznaju nasvirati atmosverca

mishio

mishio
  • Stage: Extreme
  • 2,466 posts
  • 0 thanks
  • Interests:...
  • Automobil / Model Telefona:..
auto mi sada preko 100000na satu, ne verujem da je ikada menjano, taman da iskoristim temu da li je potrebno i da li treba menjati ulje menjaca ? ako da koje i na koliko km ?
  • 0

Peki1980

Peki1980
  • 107 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:seat cordoba 1.4 2001 godishte, vw golf 4 1.9tdi 2003 godishte
kod vw-a fabrika nije precizirala na kojoj kilometrazi treba menjati ulje u menjachu ali ga svakako treba kontrolisati da li ga ima dovoljno. ja pricham za vw jer se njema bavim vec vishe od 10 god. kad vec dodjesh do cifre od 100.000km proveri da li ga ima dovoljno, a mozesh ga i zameniti. ja u vw menjache stavljam castrol sae 80-90. ili sae 80 ili sae 90 zavisi shta uspem da nadjem . u svakom sluchaju ako ga zamenish necesh pogreshiti. kad odesh u prodavnicu pitaj prodavca shta imaju i nek ti preporuchi shta vec imaju.
  • 0

gti16v

gti16v
  • 245 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:VW Golf GTI 16v

dali menjate ulje u menjacu i na koliko kilometara i koje ulje koristite ja za hondu koristim aral 10w-40w isto kao i u motor sto sipam i menjam ga na 40hiljada

To ulje je mnogo retko
za menjac se uglavnom koriste ulja
sae 75
sae 75-80
sae 75-90
sae 80
sae 80-90 i
sae 90

Visi da nadjes sta po tehnickom uputstu/servisnoj knjizi ili autodati ide za tvoj auto i TO mu sipaj, nista drugo, ni bolje ni losije :unsure:
  • 0
Posted Image

ThundeR

ThundeR
  • 605 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Ne verujem da me nesto ne interesuje
  • Automobil / Model Telefona:Peugeot 205
Posle kupovine sadasnjeg auta pres`o sam 30000km kada sam se setio da proverim ulje u menjacu.
Nije ga bilo. Nesto vrlo malo ulja a puno opiljaka je izaslo.
Ne bih se ni tada setio da nije poceo da se cuje.

Sipao sam sae 80-90. To ga je spasilo ali posledice su ostale.

Jedan razlog vise da ga zamenim. Stavicu TU1 menjac(kraci finalni prenos) i malo redje ulje.

Verujem da je ovo bila prva zamena ulja ovom menjacu(170000km) a da nije postepeno iscurelo kroz semering poluosovine jos bi bio u top formi.

Ipak ja glasam za barem 2-3 zamene u tih 170000-200000km.

Edited by ThundeR, 05 May 2007 - 09:56 AM.

• 0
Posted Image

loss

loss
  • 194 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:VW Touareg 3.2 ,Mercedes E 270cdi w211, Mercedes C 220 cdi ,punto II HGT
Ja sam na mercedesu prvi put menjao na 120000 i to uz sugestiju ovlascenog servisera , na svaki servis mi proveravaju ulje u menjacu i diferencijalu.Mislim da je bio Castrol 90 .
Na automatskim menjacima ulje i filter se menjaju na nekih 50-70 hiljada .
  • 0

mishio

mishio
  • 2,466 posts
  • 0 thanks
meni na satu neka hiljada preko 100000km, da menjam i na koliko se menja za fiata ?
  • 0

honda killer

honda killer
  • 240 posts
  • 0 thanks

To ulje je mnogo retko
sae 75
sae 75-80
sae 75-90
sae 80
sae 80-90 i
sae 90

Visi da nadjes sta po tehnickom uputstu/servisnoj knjizi ili autodati ide za tvoj auto i TO mu sipaj, nista drugo, ni bolje ni losije :unsure:

bas zbog toga sam otvorio ovu temu zato sto dosta ljudi cak i mehanicara nema pojma da honde koriste motorno ulje za menjac 10w-40w a ova sto si ti naveo mogu da mu skode a i ostala novija auta uvode redje ulje u menjace a tako moze i neka druga marka da koristi redje ulje a ti odes kod majstora i on ti rokne hipenol i mozes se pozdraviti sa menjacem
  • 0

Peki1980

Peki1980
  • 107 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:seat cordoba 1.4 2001 godishte, vw golf 4 1.9tdi 2003 godishte

meni na satu neka hiljada preko 100000km, da menjam i na koliko se menja za fiata ?

moj ti je savet da ga zamenish, nece da shkodi :thumbdown:
  • 0

gti16v

gti16v
  • 245 posts
  • 0 thanks

To ulje je mnogo retko
sae 75
sae 75-80
sae 75-90
sae 80
sae 80-90 i
sae 90

Vidi da nadjes sta po tehnickom uputstu/servisnoj knjizi ili autodati ide za tvoj auto i TO mu sipaj, nista drugo, ni bolje ni losije :thumbdown:

bas zbog toga sam otvorio ovu temu zato sto dosta ljudi cak i mehanicara nema pojma da honde koriste motorno ulje za menjac 10w-40w a ova sto si ti naveo mogu da mu skode a i ostala novija auta uvode redje ulje u menjace a tako moze i neka druga marka da koristi redje ulje a ti odes kod majstora i on ti rokne hipenol i mozes se pozdraviti sa menjacem

Ja sam naveo sta se najcesce koristi i da je najbolje naci sta ide po servisnoj :lol: , ako u servisnoj pise da mu sipas ulje za motor 10w-40 u menjac onda tako i uradi, neki modeli auta i podmazuju menjac sa uljem za motor i kad menjas ulje u motoru automatski menjas i ulje u menjacu (za Peugeot 205 1.1 znam sigurno da je tako) :lol:
  • 0
Posted Image

honda killer

honda killer
  • 240 posts
  • 0 thanks
pa u tome je problem sto neki ljudi dugo voze auto sa motornim uljem u menjacu i kada rikne menjac onda se cude zbog toga ovakve teme su potrebne ja kad sam reko jednom liku da honda u menjacu ima motorno ulje 10w40 on se pogubio
  • 0

ThundeR

ThundeR
  • 605 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Ne verujem da me nesto ne interesuje
  • Automobil / Model Telefona:Peugeot 205
Peugeot 205 1.1 ima najcesce TU1 motor koji NE deli ulje sa menjacem.
Starije 205-ce (do 1987 mislim) imaju motore koji dele ulje sa menjacem. Recimo XW7 od 1.1l.
  • 0
Posted Image

gti16v

gti16v
  • 245 posts
  • 0 thanks
Znam da dok je deda vozio 205icu 1.1 1986 nije bilo posebno ulje za menjac :thumbdown: , ne znam kako je kod kasnijih modela...

@honda killer

Koje ti je godiste Honda i koji je motor? 1.5, 1.6?
  • 0
Posted Image

Veseli

Veseli
  • 314 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Elektronika, računari, automehanika, boks...
  • Automobil / Model Telefona:BMW E36
Verovali ili ne, 75W-80 je skoro iste viskoznosti kao motorno 15W-40 i na 0C i na 40C, jedino što mu preko 70C ne opada viskoznost kao kod motornog. S tim da ulje u menjaču ne dostiže tako velike temperature kao motorno. Inače nikako se ne sme sipati hipoidno ulje (naročito Modriča Hipoidno B 80W-90) u menjače sa sinhronim zupčanicima od obojenih metala (većina današnjih), jer ih nagriza. U svakom slučaju, ako je primetno lakše šaltanje kada se motor dobro zagreje, a pogotovo zimi, ulje u menjaču obavezno treba zameniti ređim. Ulje se uglavnom menja na 40-60 hiljada km ili 5 godina.
  • 0

mishio

mishio
  • 2,466 posts
  • 0 thanks
kako sada da vidim koje ulje ide u moj menjac, gledam sada sva upustva i sve i nigde ne pise koja viskoznost ide za njega ... ako neka zna neka pisne
  • 0

Markedjani

Markedjani

Wheeler dealer :)

• 820 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Ford Sierra 2.0iFord Cortina 1.6 (75')Yugo 45 Lada Samara 1.5 dizel :DI jos stosta...
Eeee ovako....
Kod mene na Sierri nemam pojma kad se menja (sipa) ulje ali... znam cim je visina kvacila normalna a tesko ulazi u brzine znam da je vreme da se sipa ulje u menjacu.
U Sierru sipam 80W/90 Semi Synth.

@ Mishio
Fiat Bravo 1.2 16v 60kw(82ks)
75W/90

Edited by Markedjani, 06 May 2007 - 10:23 PM.

• 0
Posted Image
If you wanna ride like the lord,buy yourself aPosted Image
Ford za uzivanje u voznji,VW i Audi za trgovinu i prodaju

mishio

mishio
  • 2,466 posts
  • 0 thanks
hvala na brzom odgovoru, meni auto kada je hladan malo teze salta, mislim nije perfektno kao kad se zagreje, tako da nije na odmet da mu menjam ...
  • 0

Markedjani

Markedjani

• 820 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Ford Sierra 2.0iFord Cortina 1.6 (75')Yugo 45 Lada Samara 1.5 dizel :DI jos stosta...

hvala na brzom odgovoru, meni auto kada je hladan malo teze salta, mislim nije perfektno kao kad se zagreje, tako da nije na odmet da mu menjam ...

Svaki auto kad je hladan malo teze salta... to ti je normalno.(dok malo ne razbije i zagreje ulje u menjacu)

Nego problem je kad je auto zagrejan a tesko salta... e tad je vreme da menjas (sipas) ulje.

A opet auto ti je presao preko 100.000 km tako da ne bi bilo lose da zamenis ulje u menjacu,cisto zbog sebe.

Edited by Markedjani, 06 May 2007 - 10:34 PM.

• 0
Posted Image

mishio

mishio
  • 2,466 posts
  • 0 thanks
pa da zato sam i gledao da menjam, jer ja sam ga uzeo sa 78000 i ne verujem da je vlasnik pre mene bilo sta menjao, posto kada sam i kais menjao i sve je bilo fabricki, i vecina stvari, tako da sada je neka hiljada preko 100000km pa ce da padne zamena, sto da ne ;)
  • 0

Markedjani

Markedjani

• 820 posts
  • 0 thanks

pa da zato sam i gledao da menjam, jer ja sam ga uzeo sa 78000 i ne verujem da je vlasnik pre mene bilo sta menjao, posto kada sam i kais menjao i sve je bilo fabricki, i vecina stvari, tako da sada je neka hiljada preko 100000km pa ce da padne zamena, sto da ne ;)

Ne moz' da skodi,moz' samo da koristi ;) :lol:
  • 0
Posted Image

Peki1980

Peki1980
  • 107 posts
  • 0 thanks

Ne moz' da skodi,moz' samo da koristi ;) :lol:

to sam i ja ranije rekao da nemoze da shkodi
  • 0

honda killer

honda killer
  • 240 posts
  • 0 thanks

Znam da dok je deda vozio 205icu 1.1 1986 nije bilo posebno ulje za menjac ;) , ne znam kako je kod kasnijih modela...

@honda killer

Koje ti je godiste Honda i koji je motor? 1.5, 1.6?

civic 15 vtec 99 god ljudi u menjac ide oko dva litra ulja zato ga je pozeljno menati barem na 50hiljada ja kao sto sam reko kad sam kupio auto obavio sam veliki servis i posle 40hiljada promenim ulje u menjcu bilo je pocelo da crni a jos sam stavljo i magnet unutra da vidim koliko ima spena i mogu da vam kazem dacete se iznenaditi kada vidite
  • 0

gti16v

gti16v
  • 245 posts
  • 0 thanks
Na netu sam naisao na podatak da je za tvoju hondu preporuceno ulje
75w-85, a ako je u uputstvu navedeno da se koristi motorno ulje za manuelni menjac, onda treba koristiti iskljucivo ulja viskoziteta 10w30 ili 10w40. E, da, nasao sam jos da je potrebna kolicina za zamenu 1.8litara ;)
  • 0
Posted Image

dionis

dionis
  • Stage: Stock
  • 10 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Opel Vektra
Da li neko zna da li postoji neko sredstvo koje se dodaje ulju u menjacu kako bi prestalo da curi?
  • 0

honda killer

honda killer
  • 240 posts
  • 0 thanks

Na netu sam naisao na podatak da je za tvoju hondu preporuceno ulje
75w-85, a ako je u uputstvu navedeno da se koristi motorno ulje za manuelni menjac, onda treba koristiti iskljucivo ulja viskoziteta 10w30 ili 10w40. E, da, nasao sam jos da je potrebna kolicina za zamenu 1.8litara :lol:

vidi kao i svaki proizvodjac auta tako i honda ima svoje ulje za menjac a to je MTF (manual transmissions fluid) ali tesko ga je naci a i jako je skupo a njegova vrednost je 10w40 tako koje god ukje te granulacije da se naspe nemozes da gresis a ovo sto se tice da ide 1,8l to je potpuno tacno evo probacu okaciti sliku hondinoga orginalnog ulja ako uspe Posted Image
  • 0

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

1 user(s) are browsing this forum

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search