Welcome to Tuning Styling Forum Srbija

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Countdown until New Years!
Sign in to follow this  
Followers 0
djole_325i

BREMBO Samoventilirajuci diskovi, kljesta, plocice

Buy VPN

Neznam tacno ime radnje, ali distribuiraju DELPHI, mozda ti to moze pomoci.

Inace, pitao sam za Alfu 156, jedan disk kosta 6500 dinara, neperforirani, cisto da steknes utisak kolko kosta.

0

znam ja da nije malo. a posto planiram veci motor trebace to i zaustaviti. moram da nabavim. ako znas neke druge ATE ili nesto sl. javi

0

nordex je uvoznik za brembo

www.nordex-sport.co.yu im je valjda sajt

u BG im je prodavnica u Gavrila Principa 4x (mislim da je 47)

a imaju sediste/veleprodaju/magacin u Novom Sadu...

u sustini moze se naruciti a cene su im krajnje korektne (za divno chudo u Srbiji)

0

Ako imas nameru da kupujes BBK (Big Brake Kit) to otprilike u Italiji kosta 2750 Evra za GT kit (mozes da dobijes popust na porez 19% i jos malo da se cenjkas dobices 5-10% dodatno) postoji i jeftinija varijanta Junior kit gde su diskovi jednodelni(kao fabricki) on kosta oko 2000 Evra.

U sastav k**a ulaze:

-2 diska, perforirani, ventilirani, 2 sastavni ("tanjiric" je iz aluminijuma),"plivajuci" 320x28mm

-2 kljesta -fiksni, 4 klipa (precnik najverovatnije36/40),monoblok

-2 nosaca kljesta

-komplet plocica

-komplet SS kocionih creva

-1L kocionog ulja DOT5

Mozda bi mogao da razmislis o ekonomicnim varijantama

- bolje plocice (Pagid "dark blue" RS4, Ferodo DS2000 serija, PBR/Axxis Metal Master, Hawk-sve su to dober "street sport" plocice), creva, ulje i bolje gume. U sustini to sto koci auto su gume i njihova svojstva prijanjanja k asfaltu i plocice i njihov koeficijent trenja (sve sto je vise od 0,45 fabrickih ce bolje kociti).Treba paziti da se ne kupe plocice koje su prakticno trkacke-one ne mogu da dobro rade kada nisu zagrejane do odredjene temperature.

-Vrlo je popularan metod pozajmljivanja delova od vecih modela, mogao bi da proanaliziras kakve kocnice koriste u seriji 5 ili cak 7. U VW/Audi recimo svi Passati B5 mogu da koriste kocnice od A4,A6,A8.Naravno i svi Audi medjusobom mogu da menjaju sisteme. Govorim o prednjim sistemima, neki zadnji imaju specifiku zbog pogona na 4 tocka.

Mogao bi na primer da uzmes disk od 530/540 (ili za te modele od Brembo,Zimmermann perforirane) i nosace kljesta, a da ostavis svoja kljesta.Ili da kupis i takva kljesta. Ako ih kupis polovne kostace mnogo jeftinije nego novi kit Brembo.

-Mozes da pokusas da kupis kit od nekog drugog proizvodjaca koji ima jeftinije komplete za BMW

0

Ja sam kupio Brembove diskove (samoventilirajuce) i uz njih su mi preporicilo Lockedove pakne. Zvao sam prvo to zastupnistvo u Ns, ali sam ih poslje nasao u Euro Auto u Bg. Znam samo da im je prodavnica bila na autokomandi.

Ako treba jos informacija, nije problem

Poz

0

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0