Welcome to Tuning Styling Forum Srbija

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Countdown until New Years!
Sign in to follow this  
Followers 0
rajkooo

Automatsko Otvaranje Vrata

Svaka cast, imas li za dugme za svaka vrata ili se sva otvaraju istovremeno?..malo ce biti smor zatvarati svaki put suvozaceva i gepek kad mu pridjes...

0

Ne samo za vozaceva sam napravio, sve ostalo ide rucno... i to se ne otvaraju odmah po deaktivaciji alarma i otkljucavanja vec samo ako zadrzim dugme jos 2 sekunde

0

Klasican motor ali ne onaj sa buvljaka (ealemaster i to) vec sa nekog stranca skinut, imao je veoma dobru redukciju unutra, i veci hod, malo sam granicnike unutra sastrugao (koliko su zupcanici dozvoljavali) da bi mu jos produzio hod. Od elektronike ima reduktor napona sa zastitom od kratkog spoja, jer kad motor dodje u krajnji polozaj vuce mnogo vise struje (dok ga ne pusti relej) zbog zakocenosti...

0

Klasican motor ali ne onaj sa buvljaka (ealemaster i to) vec sa nekog stranca skinut, imao je veoma dobru redukciju unutra, i veci hod, malo sam granicnike unutra sastrugao (koliko su zupcanici dozvoljavali) da bi mu jos produzio hod. Od elektronike ima reduktor napona sa zastitom od kratkog spoja, jer kad motor dodje u krajnji polozaj vuce mnogo vise struje (dok ga ne pusti relej) zbog zakocenosti...

Pitam, jer sam našao te el. poteznice za otvaranje gepeka sve sa sajlom i košta nekih 15€kom. Ja sam to pokušao da odradim isto sa motorom za C.B. ali nije imao snage da otvori.

Ima tu još jedna caka.

Naime, ima da se uzmu moduli za C.B. sa daljinskim otključavanjem. Na njima imaš tri tastera, jedn za lock , unlock, i za otvaranje gepeka. Taj modul može da se iskoristi taman za otvaranje troje vrata /vozačev, suvozačev, gepek/, tako što se vezuje kao da upravlja sa fabrički ugradjenom C.B. kao kod opela.

kad pritisneš lock po jednoj žici /zelenoj/ šalje signal za zaključavanje i to se iskoristi za prekinuti vod do motora za otključavanje, kad stisneš unLock šalje signal po drugoj žici za upravljanje /ljubičastoj/ to se iskoristi za drugi motor i imaš za otvaranje gepeka to je za gepek.

Inače taj modul sa daljincima je oko 25€

P.S. Svaka čast na kreativnosti

0

Hvala. Znam, video sam te module (locere) pre 10 dana kada sam bio u Pancevo, tamo su 20e i dosta su dobro odradjeni privesci, cak mislim da sam video i sa vise od 3 kanala sto je jos bolje... vise mogucnosti. Probaj neki motor sa jacom redukcijom.

0

Svaka cast za poslic.

Ja jos uvek nisam najbolje shvatio kako je izvedeno ovo...

Mozes li detaljnije da objasnis, i mozda semicu da bacis sta se na sta vezuje.

Ili sam danas izrazito glup, ili mi je mozak negde daleeeeeko!

0

Motor ide na sistem za otvaranje vrata (slikacu kada sledeci put budem skidao tapacire). Sa alarma ide komandni signal za relej koji prosledjuje 12V. E sad posto alarm drzi sigurno bar 2-3 sekunde relej, motor bi se mnogo iscimao i ostao predugo zakocen, pa sam resio malo da ga usporim i da mu ogranicim snagu (da nebi cimao sistem za otvaranje bez potrebe) obicnim stabilizatorom na 8V sa zastitom od kratkog spoja.

0

lepa forica svidja mi se :P izvinte za off al aj mi reci kolko bi me kostalo da ugradim elektronsko podizanje stakala? upitanju je opel kadett suza malo teze idu stakla ako to nesto znaci...

0

Zemljak,ti si napravio sistem za otvaranje vrata,a meni treba za prozore.Elem,kod mene ne postoji,kao kod vecine automobila,automatsko spustanje vozacevog prozora,vec moram da drzim prekidac dok se ne spusti staklo.Razmisljao sam o tome da izvedem jedan prekidac posebno,cijim cu pritiskom automatski otvoriti vozacev pozor.Sto se tice zatvaranja,nije mi problem,jer u alarmu imam modul za el. pod.,pa kad zakljucam auto na daljinski,svi prozori se zatvore.Ali me ubi ovo leto,jer recimo stajem na 5 mesta u gradu,u roku od pola sata,zakljucam auto,obavim sta treba,i krecem.A ako necu da pozelenim,neophodno je otvaranje prozora...Ako imas bilo kakvu ideju...Drugar i ja smo kontali nesto sa relejima,ali...Slusham :P!

PoZz!

0

Zemljak,ti si napravio sistem za otvaranje vrata,a meni treba za prozore.Elem,kod mene ne postoji,kao kod vecine automobila,automatsko spustanje vozacevog prozora,vec moram da drzim prekidac dok se ne spusti staklo.Razmisljao sam o tome da izvedem jedan prekidac posebno,cijim cu pritiskom automatski otvoriti vozacev pozor.Sto se tice zatvaranja,nije mi problem,jer u alarmu imam modul za el. pod.,pa kad zakljucam auto na daljinski,svi prozori se zatvore.Ali me ubi ovo leto,jer recimo stajem na 5 mesta u gradu,u roku od pola sata,zakljucam auto,obavim sta treba,i krecem.A ako necu da pozelenim,neophodno je otvaranje prozora...Ako imas bilo kakvu ideju...Drugar i ja smo kontali nesto sa relejima,ali...Slusham :P!

PoZz!

probaj da stavis u vrata neki taster koji ce staklo da stisne i zaustavi se kad sidje skroz dole

0

Koji alarm imas? Jel ima kanal koji nisi iskoristio (npr. za otvaranje gepeka)? Najprostije je da taj kanal povezes ili direktno na prekidac za stakla ili preko releja... sve zavisi kakav signal daje i koliko dugo drzi.

0

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0