Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Automatsko Otvaranje Vrata

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
16 replies to this topic

rajkooo

rajkooo
  • Stage: Customizer
  • 232 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Golf IV TDI

Danas bas nisam imao sta da radim pa sam se malo poigrao sa automatskim otvaranjem vrata i prozora na kanalu alarma koji je predvidjen za otvaranje gepeka. Kad bude doslo farbanje zatvaraju se brave. Nije lose ispalo, snimano je mobilnim pa je snimak malo los.

http://uk.youtube.co...h?v=CTJ8odt7H_g
  • 0

sasa13

sasa13

• Stage: Extreme
  • 1,126 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Grande Punto, Saxo VTS
Svaka cast, imas li za dugme za svaka vrata ili se sva otvaraju istovremeno?..malo ce biti smor zatvarati svaki put suvozaceva i gepek kad mu pridjes...
  • 0
- a koja su to kola bolja od Moskviča? -

rajkooo

rajkooo
  • 232 posts
  • 0 thanks
Ne samo za vozaceva sam napravio, sve ostalo ide rucno... i to se ne otvaraju odmah po deaktivaciji alarma i otkljucavanja vec samo ako zadrzim dugme jos 2 sekunde
  • 0

bobandti

bobandti
  • 69 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:FIAT Punto mk2B 1.4 16V
pitanje:

Da li si koristio klasične motore od centralne brave ili si ubacivao el. poteznice za gepek?
  • 0
Posted Image

rajkooo

rajkooo
  • 232 posts
  • 0 thanks
Klasican motor ali ne onaj sa buvljaka (ealemaster i to) vec sa nekog stranca skinut, imao je veoma dobru redukciju unutra, i veci hod, malo sam granicnike unutra sastrugao (koliko su zupcanici dozvoljavali) da bi mu jos produzio hod. Od elektronike ima reduktor napona sa zastitom od kratkog spoja, jer kad motor dodje u krajnji polozaj vuce mnogo vise struje (dok ga ne pusti relej) zbog zakocenosti...
  • 0

saka

saka
  • Prijatelji
  • 4,738 posts
  • 0 thanks
  • Interests:igrice, kola, kompovi i sve sto vole mladi!
  • Automobil / Model Telefona:Nissan Terrano II 2.7TD - Seat Ibiza 1.4TDI -Mercedes E200CDI
Svaka cast majstore :D
Sad skines brave i netreba ti alarm...
  • 0

bobandti

bobandti
  • 69 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:FIAT Punto mk2B 1.4 16V

Klasican motor ali ne onaj sa buvljaka (ealemaster i to) vec sa nekog stranca skinut, imao je veoma dobru redukciju unutra, i veci hod, malo sam granicnike unutra sastrugao (koliko su zupcanici dozvoljavali) da bi mu jos produzio hod. Od elektronike ima reduktor napona sa zastitom od kratkog spoja, jer kad motor dodje u krajnji polozaj vuce mnogo vise struje (dok ga ne pusti relej) zbog zakocenosti...

Pitam, jer sam našao te el. poteznice za otvaranje gepeka sve sa sajlom i košta nekih 15€kom. Ja sam to pokušao da odradim isto sa motorom za C.B. ali nije imao snage da otvori.

Ima tu još jedna caka.

Naime, ima da se uzmu moduli za C.B. sa daljinskim otključavanjem. Na njima imaš tri tastera, jedn za lock , unlock, i za otvaranje gepeka. Taj modul može da se iskoristi taman za otvaranje troje vrata /vozačev, suvozačev, gepek/, tako što se vezuje kao da upravlja sa fabrički ugradjenom C.B. kao kod opela.

kad pritisneš lock po jednoj žici /zelenoj/ šalje signal za zaključavanje i to se iskoristi za prekinuti vod do motora za otključavanje, kad stisneš unLock šalje signal po drugoj žici za upravljanje /ljubičastoj/ to se iskoristi za drugi motor i imaš za otvaranje gepeka to je za gepek.

Inače taj modul sa daljincima je oko 25€

P.S. Svaka čast na kreativnosti
  • 0
Posted Image

rajkooo

rajkooo
  • 232 posts
  • 0 thanks
Hvala. Znam, video sam te module (locere) pre 10 dana kada sam bio u Pancevo, tamo su 20e i dosta su dobro odradjeni privesci, cak mislim da sam video i sa vise od 3 kanala sto je jos bolje... vise mogucnosti. Probaj neki motor sa jacom redukcijom.
  • 0

nezki

nezki
  • 128 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Opel Corsa C 1.3CDTi
respekt covek! super uradjeno!
  • 0

corsa1.2

corsa1.2
  • Stage: Stock
  • 25 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Renault Megane 1.5 dci
Postovanje za rad stvarno bruka!
  • 0

ICE

ICE
  • 720 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Audio
  • Automobil / Model Telefona:Uno Fire 1.1
Svaka cast za poslic.
Ja jos uvek nisam najbolje shvatio kako je izvedeno ovo...
Mozes li detaljnije da objasnis, i mozda semicu da bacis sta se na sta vezuje.

Ili sam danas izrazito glup, ili mi je mozak negde daleeeeeko!
  • 0
What would music be without sound?!

rajkooo

rajkooo
  • 232 posts
  • 0 thanks
Motor ide na sistem za otvaranje vrata (slikacu kada sledeci put budem skidao tapacire). Sa alarma ide komandni signal za relej koji prosledjuje 12V. E sad posto alarm drzi sigurno bar 2-3 sekunde relej, motor bi se mnogo iscimao i ostao predugo zakocen, pa sam resio malo da ga usporim i da mu ogranicim snagu (da nebi cimao sistem za otvaranje bez potrebe) obicnim stabilizatorom na 8V sa zastitom od kratkog spoja.
  • 0

darence

darence
  • 42 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Lada Niva 1.7 4x4 + Zastava Koral In 1.1
A stani, el elektronika otvara vrata, ili samo stisne bravu?
  • 0
Posted Image
http://myrandomsignature.iz.rs - dynamic signature & avatar

serijski-ubica

serijski-ubica
  • 638 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Automobilizam, kompjuteri, pecanje, sport itd...
  • Automobil / Model Telefona:Opel Astra GSI Turbo
lepa forica svidja mi se :P izvinte za off al aj mi reci kolko bi me kostalo da ugradim elektronsko podizanje stakala? upitanju je opel kadett suza malo teze idu stakla ako to nesto znaci...
  • 0
Posted Image
Posted Image

Nemanja88

Nemanja88

...I zasto asfalt bezi,kad ja od njega ne bezim?

• 590 posts
  • 0 thanks
  • Interests:tuning,tuning i samo tuning...I nista osim tuninga!Pa dobro,i stylinga :).
  • Automobil / Model Telefona:Volvo 460 1.9 TD '95.
Zemljak,ti si napravio sistem za otvaranje vrata,a meni treba za prozore.Elem,kod mene ne postoji,kao kod vecine automobila,automatsko spustanje vozacevog prozora,vec moram da drzim prekidac dok se ne spusti staklo.Razmisljao sam o tome da izvedem jedan prekidac posebno,cijim cu pritiskom automatski otvoriti vozacev pozor.Sto se tice zatvaranja,nije mi problem,jer u alarmu imam modul za el. pod.,pa kad zakljucam auto na daljinski,svi prozori se zatvore.Ali me ubi ovo leto,jer recimo stajem na 5 mesta u gradu,u roku od pola sata,zakljucam auto,obavim sta treba,i krecem.A ako necu da pozelenim,neophodno je otvaranje prozora...Ako imas bilo kakvu ideju...Drugar i ja smo kontali nesto sa relejima,ali...Slusham :P!

PoZz!
  • 0
Posted Image
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!

Eki'z gang - Black windows gang...

P.S. Eki prodao Clia...Kupio Clia 2...
Ali,nema crna stakla...

P.P.S. Eki zatamnio stakla :D! Here we go again...

darence

darence
  • 42 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Lada Niva 1.7 4x4 + Zastava Koral In 1.1

Zemljak,ti si napravio sistem za otvaranje vrata,a meni treba za prozore.Elem,kod mene ne postoji,kao kod vecine automobila,automatsko spustanje vozacevog prozora,vec moram da drzim prekidac dok se ne spusti staklo.Razmisljao sam o tome da izvedem jedan prekidac posebno,cijim cu pritiskom automatski otvoriti vozacev pozor.Sto se tice zatvaranja,nije mi problem,jer u alarmu imam modul za el. pod.,pa kad zakljucam auto na daljinski,svi prozori se zatvore.Ali me ubi ovo leto,jer recimo stajem na 5 mesta u gradu,u roku od pola sata,zakljucam auto,obavim sta treba,i krecem.A ako necu da pozelenim,neophodno je otvaranje prozora...Ako imas bilo kakvu ideju...Drugar i ja smo kontali nesto sa relejima,ali...Slusham :P!

PoZz!

probaj da stavis u vrata neki taster koji ce staklo da stisne i zaustavi se kad sidje skroz dole
  • 0
Posted Image
http://myrandomsignature.iz.rs - dynamic signature & avatar

rajkooo

rajkooo
  • 232 posts
  • 0 thanks
Koji alarm imas? Jel ima kanal koji nisi iskoristio (npr. za otvaranje gepeka)? Najprostije je da taj kanal povezes ili direktno na prekidac za stakla ili preko releja... sve zavisi kakav signal daje i koliko dugo drzi.
  • 0

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search