Welcome to Tuning Styling Forum Srbija

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Countdown until New Years!
Sign in to follow this  
Followers 0
Guest bata

Svecice

47 posts in this topic

Bas sam danas gledao NGK ali sa 3 pipka. Cena im je 390 din, sto mi je ok.

A u cemu je razlika izmedju jednog i tri pipka??? Zasto bas sa jednim pipkom???

hahahaha.... nisam ni provalio da sam pogresio lol

Hvala ti na ovome, sad cu da ispravim, inace sam rodjen 1989. :(

Edited by Velja
0

Probao sam razne svecice i toyotine original ali sa NGK mi auto najbolje radi odma pali bolje vuce i manje trosi. Svima bih preporucio da ih probaju pa neka prosude sami.

0

Ja imam greškom 4 kom DENSO Iridium power IW20 (vrh od 0,4 mm) , po katalogu su skoro za sve golf II, a meni za 16v treba IK22... Gde i kako zameniti ? :) Inače treba mi što pre, probila mi jedna NGK... 

0

Bosch WR6 DC+ za 700 dinara 4 komada i menjaj svakih 15.000 km

Ja trebam da menjam svecice na mom Golfu. U pitanju je Golf II 1992. 1.6b, ima plin.

Zelim da su kvalitetne, ali da ne preterujemo bas sa cenom.

Jel moze neko da mi pomogne???

0

2400din,ali isplati se :) ergela je to jos malo struju trosi ko elektrana... ;)

Edited by Mr.BMW
0

Ćao svima. Vozim Yuga od zime i čim sam ga kupio zamenio sam mu svećice (Bosh od generalnog uvoznika) sa njima sam presao nekih 15000 nez ikakvih problema, peo sam se zimi i na Jahorinu. Skoro sam ih skidao i malte ne su kao nove (jos stoji i i onaj zarez, boja sagorevanja je normalna). E sad, idem u Ohrid na letovalje pa mi dunulo u glavu da ih menjam. Zanima me da li bi osetio razliku ako stavim NGK ili Iridiumske, inace vozim na plin. Šta preporučujete?

0

Ćao svima. Vozim Yuga od zime i čim sam ga kupio zamenio sam mu svećice (Bosh od generalnog uvoznika) sa njima sam presao nekih 15000 nez ikakvih problema, peo sam se zimi i na Jahorinu. Skoro sam ih skidao i malte ne su kao nove (jos stoji i i onaj zarez, boja sagorevanja je normalna). E sad, idem u Ohrid na letovalje pa mi dunulo u glavu da ih menjam. Zanima me da li bi osetio razliku ako stavim NGK ili Iridiumske, inace vozim na plin. Šta preporučujete?

Nista vozi te jer sa njima mozes da predjes 40000km ko od sale...

0

blic pitanje..jel se isplati meni da zamenim na sledecem servisu svecice i da stavim neke sa 3 pipka..znaci 4 cilindra benzinac,srednje turazni :thumbup: (limit na 6500-6800 o/m)

0

Koje brand-ove svecica nasi forumasi koriste? :) Evo jednog popularnog fight-a sa inostranih tuning foruma - NGK vs. Denso vs. Bosch

Kakva su vasa iskustva sa navedenim? Sta mislite o njima? Verujem da su razlike izmedju ovih vrhunskih proizvodjaca minimalne, ako ih uopste ima, naravno za proizvode u istoj klasi. Za neki dan menjam stare, pa cete mi pomoci i oko odluke :) Pozdrav svima.

0

Za moju A6-icu na sajtu NGK sam nasao ove, PFR6Q (V Line 37) LPG 1. To je to zar ne? Skoro ugradio plin i hocu da zamenim svecice jer trza kad se nagazi jace gas i hocu svecice prvo da eliminisem kao uzrok

Edited by Dacha
0

Evo meni su danas stigle NGK BUR6ET (V-Line 1). Da, to bi bilo to za tvoj Audi Dacho. Mozda si imao problem sa starim svecicama... a mozda i nisi. Kako NGK kaze, svecice mogu imati kraci vek kod vozila na LPG jer svecice imaju vise problema pri generisanju varnice zbog gusceg punjenja. Gusce punjenje u komori za sagorevanje znaci da je potrebna veca voltaza da bi varnica preskocila potrebnu razdaljinu... to moze biti problem trzanja. Problem se moze resiti redukovanjem zazora za 0.2mm. Ako se svecice onda previse greju, potrebno ih je zameniti "hladnijim". NGK ima i posebne svecice namenjene za vozila sa LPG ali sam negde vid'o i da se PFR6Q odlicno ponasa sa LPG.

0

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0