Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Farbanje Spojlera?

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
10 replies to this topic

noriax

noriax
  • Stage: Customizer
  • 83 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Alfa Romeo 147 1.6

Da li neko zna postupak farbanja spojlera.prvo smirglanje pa git pa boja,ili kako?Koliko je realno da dam za farbanje pragova,prednjeg i zadnjeg spojlera u boju auta?(rec je o akrilnoj boji)
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Cice, cice, cice, cice, cice, karatistkinje (samo sa crnim pojasom), cice i poneki auto :D
Smirglanje, pa gitovanje, pa smirglanje pa gitovanje i to nekoliko puta dok ne dobijes potpuno ravnu povrsinu bez rupica i tako toga, zatim naprskas prajmer za plastiku i sacekas da se osusi i onda nabacis boju u nekoliko slojeva, ja sam na moje branike i pragove naneo 4 sloja boje!

Pa samo materijal ce te izaci izmedju 40 i 50 eura! Znaci realno bi bilo negde oko 100-120 eura!
  • 0

noriax

noriax
  • 83 posts
  • 0 thanks
da,znam da materijal kosta oko 50e,ali ponudjeno mi je kompletno farbanje spojlera za oko 250e sto sam mislio da je puno i ispostavilo se da jeste.Da li ce ona jedna tuba od 400g biti dovoljna za farbanje ili ce trebati vise.
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Cice, cice, cice, cice, cice, karatistkinje (samo sa crnim pojasom), cice i poneki auto :D
Tuba? Kakva tuba???

Sve farbe koje sam ja koristio su bile tecne!!!

To je malo previse!

Za farbanje prednjeg branika, zadnjeg branika, pragova i krovnog spojlera trebalo mi je 1/2 litre boje + razredjivac + ucvrscivac!
  • 0

noriax

noriax
  • 83 posts
  • 0 thanks
ma na to mislim,ona konzerva od 400g farbe...svejedno thx na odgovorima naci cu nekoga ko ce da ofarba.
poz
  • 0

Brka

Brka
  • 441 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Fiat Marea
    Kawasaki ZX-6R

Smirglanje, pa gitovanje, pa smirglanje pa gitovanje i to nekoliko puta dok ne dobijes potpuno ravnu povrsinu bez rupica i tako toga, zatim naprskas prajmer za plastiku i sacekas da se osusi i onda nabacis boju u nekoliko slojeva, ja sam na moje branike i pragove naneo 4 sloja boje!

Pa samo materijal ce te izaci izmedju 40 i 50 eura! Znaci realno bi bilo negde oko 100-120 eura!

To ne moze biti nikako realna cena.
Realna cena za farbanje prednjeg i zadnjeg spojlera, pragova i repa je oko 200e.
Ovde u Mladenovcu se krecu cene za farbanje po delu od 60e akrilna boja i od 70e metalik da se uradi bas kvalitetno.
Po Beogradu je jos skuplje.

da,znam da materijal kosta oko 50e,ali ponudjeno mi je kompletno farbanje spojlera za oko 250e sto sam mislio da je puno i ispostavilo se da jeste.Da li ce ona jedna tuba od 400g biti dovoljna za farbanje ili ce trebati vise.

Pazi, zavisi sta ocekujes od spojlera.
Neko ce sve to da ti ofarba i za 100e ali pitanje je kako?
Da li ce on da to lepo odradi kako treba ili ce posle nekoliko pranja da pocne da se ljusti boja pa treba da ides da mu reklamiras a on to nece prihvatiti vec ce ti reci koliko para toliko muzike?!

Materijal izlazi vise od 50e sigurno.
Za to treba:
1kg spric gita = 1300 dinara
1kg gita = 400 dinara
Pola seta boje = 40e
Na tu cenu od nekih manje-vise 60e e dodaj jos plastik primer, obicnu smirglu, vodenu smirglu i uvek tu ima jos nesto...
Neka bude materijal 70e.
Da li vi mislite da je 130e za ruke mnogo? A u te ruke dolazi pistolj za spric git (120e u mom slucaju a imam i za tecni git) pa pistolj za farbanje (300e u mom slucaju a imam dva) pa gde je tu jos kompresor, pa prostorija za farbanjem sa turbinama itd.?
A pored toga za farbanje ima jos dosta drugog alata koji treba stalno kupovati i servisirati, pa placate porez drzavi, ma sacuvaj boze koliko troskova...
Sve to vas ne zanima, i na neki nacin i ne treba ali vi da biste radili privatan posao treba da znate da radite i da rizikujete da ulozite brdo para u njega a da ne zaradite nista?

Bez uvrede ali slabo cenite tudj rad...

Edited by Brka, 21 September 2007 - 06:09 PM.

• 0

noriax

noriax
  • 83 posts
  • 0 thanks

Neka bude materijal 70e.
Da li vi mislite da je 130e za ruke mnogo? A u te ruke dolazi pistolj za spric git (120e u mom slucaju a imam i za tecni git) pa pistolj za farbanje (300e u mom slucaju a imam dva) pa gde je tu jos kompresor, pa prostorija za farbanjem sa turbinama itd.?
A pored toga za farbanje ima jos dosta drugog alata koji treba stalno kupovati i servisirati, pa placate porez drzavi, ma sacuvaj boze koliko troskova...
Sve to vas ne zanima, i na neki nacin i ne treba ali vi da biste radili privatan posao treba da znate da radite i da rizikujete da ulozite brdo para u njega a da ne zaradite nista?

Bez uvrede ali slabo cenite tudj rad...

Slazem se 100% sa tobom sto se toga tice,ali nije nasa stvar da mi brinemo o tome da li je neko platio porez ili ne,koliko para je dao na alat,itd.. Konkretno,meni je cilj da mi se solidno ofarbaju spojleri za "male pare" sa kvalitetnim materijalom koji cu naravno sam da kupim,a sad da li farbar radi na crno ili ne,to me ne interesuje imam neki budzet od oko 100-njak eura i gledam da sto bolje prodjem za te pare.
S obzirom da je to nekih da kazem 4-5 dana posla,mislim da je sve preko 100e za ruke puno pogotovo sto sam nasao coveka koji uzima za ruke 50e + nek je 70e materijal to je 120e sto je sasvim pristojna cena,a pritom znam da je pouzdan i ne ocekujem da izvede neku magiju pa da napravi nemoguce od spojlera,vec sasvim normalno,solidno farbanje.
  • 0

Brka

Brka
  • 441 posts
  • 0 thanks
    Kawasaki ZX-6R
Ne znam za vas, ali moj moto je oduvek bio "Ili radi kako treba da se radi, ili nemoj uopste da radis".
  • 0

darence

darence
  • Stage: Stock
  • 42 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Lada Niva 1.7 4x4 + Zastava Koral In 1.1
Aj sad i ja nesto da priupitam. Nedavno kupih Koral In ali ekonomik verzija, sa sivim branicima. Zanima me koja je procedura za njihovo farbanje i da li je to uopste izvodljivo? Znaci plastika, ravna... Procitah gora da treba nesto ga se gituje, smirgla idt, da li to vazi i ovde? I jos nesto, koja farba ide za te stvari, da li ona za metal ili ima nesto specijalno za plastiku?

Hvala.
  • 0
Posted Image
http://myrandomsignature.iz.rs - dynamic signature & avatar

Brka

Brka
  • 441 posts
  • 0 thanks
    Kawasaki ZX-6R
Ne treba nista da se gituje, gituju se samo sitna ostecena od kamencica, tamo gde je branik popravljan itd. ali kod novog branika ne treba nista.

Tvoji branici treba lepo da se operu, da se izmatiraju, da se baci plastik prajmer i spric git, pa opet matiranje pa tek onda farbanje.

A boju mozes kupiti u bilo kojoj auto lakirerskoj radnji.
  • 0

darence

darence
  • Stage: Stock
  • 42 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Lada Niva 1.7 4x4 + Zastava Koral In 1.1
Hvala. Znaci ipak se isplati sto sam uzeo ovu verziju, za branike u boji je doplata valjda preko 200 e
  • 0
Posted Image
http://myrandomsignature.iz.rs - dynamic signature & avatar

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search