Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Folije u enterijeru

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
41 replies to this topic

Urosh

Urosh
  • Stage: Customizer
  • 133 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:M.Benz W124 230 16v CE Sportline & Yugo Cabrio EFI

Interesuje me da li je neko probao da umesto (karbon.roving..) folija za enterier koje su poprilicno skupe (oko 2500din), zalepi folije za stakla(jednobojne crne npr.) koje su dosta jeftinije. Ako je nekom uspelo nek postavi sliku. Meni je pala ta ideja na pamet ali da se ne cimam ako je vec neko to probao i nije mu uspelo za rukom. :idea:
  • 0

Dutchman

Dutchman

Sick Sound

• Stage: Extreme
  • 1,384 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Muzika
  • Automobil / Model Telefona:Ford Mondeo
pa sigurno moze ali jeftinija je folija okd koje se rade tribali i ima u svim bojama, jedini problem shto moze da se lepi u dve dimenzije a u trecoj mozda vrlo malo....

shta bi ti odradio u enterijeru uopshte...
  • 0
Posted Image
Custom Car Design Work Shop

Urosh

Urosh
  • 133 posts
  • 0 thanks
jedino sa fenom.
  • 0

tjuner

tjuner
  • 125 posts
  • 0 thanks
kolliko kosta tabla imitacije karbona u balkanskoj??? i koje su dimenzije te table. Mogu li konacno dobiti odgovor???
Nije valjda 2500?
  • 0

lucifer

lucifer

Bog i batina

• 2,386 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:VW Golf Mk.4 2002 & VW Polo 9N1 2005
Ajd u stajling...
  • 0

Urosh

Urosh
  • 133 posts
  • 0 thanks

kolliko kosta tabla imitacije karbona u balkanskoj??? i koje su dimenzije te table. Mogu li konacno dobiti odgovor???
Nije valjda 2500?

batice, kad sam nazvao ove u gang land-u rekli su mi tu cenu,
tip mi je rekao da ima vise dimenzija a standardna je 50x50cm
  • 0

tjuner

tjuner
  • 125 posts
  • 0 thanks
Ma dobro GL. Kod njih se zna da je sve skupo ali i kvalitetno. Nego rekose mi da ima tih tabli karbona u balkanskoj ulici tamo dje se prodaje eko koza valjda. Aj vidji to pa ako bude jefftino casticu te :)
  • 0

Glogi

Glogi

zlojeb in da speed

• 1,657 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Tuning & Styling & Girls
  • Automobil / Model Telefona:BMW e46 320d
u NS tabla je 450 din,a ka bi preporucio da bolje sa sprejem farbate!
  • 0

tjuner

tjuner
  • 125 posts
  • 0 thanks
JA sam ofarbao mnogo detalja u unutrasnjosti sa metilik sivom bojom i kroz nju sitna perla. Mislim lakirer mi je to radio i ispalo je odlicno, a sada sam mislio kompletnu mahagoniju da presvucem u karbon
  • 0

-GOLF-

-GOLF-
  • Stage: Stock
  • 162 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Srediti golfa do maximuma!
  • Automobil / Model Telefona:Golf 2 gti 16v,Alfa 155 1.8 t.s.
jel smeju da se stavljaju ogledalo (ili niklovane folije)? na sva stakla osim soferke? hteo bi da stavim,ali da me ne teraju panduri posle da ih skidam?
  • 0

Urosh

Urosh
  • 133 posts
  • 0 thanks

JA sam ofarbao mnogo detalja u unutrasnjosti sa metilik sivom bojom i kroz nju sitna perla. Mislim lakirer mi je to radio i ispalo je odlicno, a sada sam mislio kompletnu mahagoniju da presvucem u karbon

Moj brat je imao svifta onog novog i unutra je farbao sa metalic sivim sprejem i bilo je dobro, ja sam se dogovorio sa jednim farbarom kad malo otopli da mi ofarba unutasnjost mece (ono sabansko drvo) u mat crno , baci najkrupnije sive (mada ima u raznim bojama plavi,zlatni..) kristale, pa cu da zalepim nikl lajsnu preko koje ce da to sve prelakira, tako da ce biti lepse nego folija, a i jeftinije.
  • 0

Urosh

Urosh
  • 133 posts
  • 0 thanks

jel smeju da se stavljaju ogledalo (ili niklovane folije)? na sva stakla osim soferke?  hteo bi da stavim,ali da me ne teraju panduri posle da ih skidam?

pazi po zakonu (vazecem) ti smes da stavis sta hoces na sva stakla osim vozackog i suvozackog (i soferke naravno) , ali najleprse je ako radis folije da tom ko ti radi kazes da ti zadnje zatamni full a vozacko i suvozacko svetlije tj. da stavi prozirniju foliju , to cu ja da uradim, npr. ja cu da stavim na zadnju soferku i zadnja stakla full ogledalo reflektujuce a na pradnja isto samo prozirnije da me ne bi cimali (tako mogu da se vadim da je to fabricki zatamljeno kao kod mnogo kola)
  • 0

Urosh

Urosh
  • 133 posts
  • 0 thanks

Ma dobro GL. Kod njih se zna da je sve skupo ali i kvalitetno. Nego rekose mi da ima tih tabli karbona u balkanskoj ulici tamo dje se prodaje eko koza valjda. Aj vidji to pa ako bude jefftino casticu te  :lol:

paci po ovom snegu se ne zavlacim po gradu jer mi je zadnja vuca tek kad malo otopli. pa kad vidim objavicu na forumu pa ti citaj
  • 0

tjuner

tjuner
  • 125 posts
  • 0 thanks
Urose, ja sam skidao tablu i skidao staklo sa table da bih je ofarbao kako valja (lakirer, ne ja, ja sam samo nijansu birao) pa sam rastavio kompletnu ventilaciju da big obarbao samo obruce od nje. Pa onu bravu na kaseti .... i tako neke detalje. Mahagoniju nisam uopste dirao. Ali ona dolazi na red lagano
  • 0

Urosh

Urosh
  • 133 posts
  • 0 thanks

Urose, ja sam skidao tablu i skidao staklo sa table da bih je ofarbao kako valja (lakirer, ne ja, ja sam samo nijansu birao) pa sam rastavio kompletnu ventilaciju da big obarbao samo obruce od nje. Pa onu bravu na kaseti .... i tako neke detalje. Mahagoniju nisam uopste dirao. Ali ona dolazi na red lagano

znam , burazer i ja smo sami to radili, i ispalo je super ali ovo sto ja sad hocu je mnogo veci poduhvat farbar treba da po mojoj zamisli prvo da ofarba u mat crno, pa da baci kristal pa nalepnice pa lak, a to je ipak mnogo zaj**ano za nekog ko se time ne bavi svaki dan.

videcemo se valjda na nekom skupu pa ces da vidis kako je ispalo :lol:
  • 0

zex-tuning

zex-tuning

- Unregistered -

• 2,495 posts
  • 0 thanks
  • Interests:tuning ; f1 ; eXtrem biciklizam ; rukomet...
  • Automobil / Model Telefona:Pug 205
Urosh-e na koje si nalepnice mislio???
  • 0
www.zex-tuning.cjb.net

Urosh

Urosh
  • 133 posts
  • 0 thanks

Urosh-e na koje si nalepnice mislio???

trebao si da me citiras, ne znam sat tacno o cemu smo pricali,
ebiga
  • 0

zex-tuning

zex-tuning

- Unregistered -

• 2,495 posts
  • 0 thanks
Pa to u vezi lakiranja,kazes da ces na crni lak nalepiti neke nalepnice,na sta si tacno mislio?
  • 0
www.zex-tuning.cjb.net

Urosh

Urosh
  • 133 posts
  • 0 thanks

Pa to u vezi lakiranja,kazes da ces na crni lak nalepiti neke nalepnice,na sta si tacno mislio?

ne nisi me razumeo, ja hocu da farbam u mat crno sa metalic kristalima pa lak sve ono sto je u mercedesu drvo i one lajsne na vratima. jer mi ona imitacija drveta izgleda bas bezveze,

a mislio sam da tanku (5-6mm) nikl nalepnicu da zalepim na te u crno ofarbane ''drvene'' lajsne pa skroz u krug preko table

mislim da ec lepo da izgleda
  • 0
Amd is Amg

BAKSTON

BAKSTON
  • 217 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:renault clio 2 1.5 dci
bio sam u Balkanskoj ulici, i niko nije cuo za taj karbon.
ako znate tacan naziv ili bar radnju u kojoj to ima da se kupi.
  • 0

Glogi

Glogi

zlojeb in da speed

• 1,657 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Tuning & Styling & Girls
  • Automobil / Model Telefona:BMW e46 320d

ne nisi me razumeo, ja hocu da farbam u mat crno sa metalic kristalima pa lak sve ono sto je u mercedesu drvo i one lajsne na vratima. jer mi ona imitacija drveta izgleda bas bezveze,

a mislio sam da tanku (5-6mm) nikl nalepnicu da zalepim na te u crno ofarbane ''drvene'' lajsne pa skroz u krug preko table

mislim da ec lepo da izgleda

Te nikl nalepnice kako ih zoves,mozes da vidis na vratima na mom passtau sa unutrasnje i vanjske strane,samo sto sam ja stavljao najtanju varijantu.ima vec 3-4 meseca dobro drze ne odlepljuju se dok neki nisi ni mogli da ih nalepe,valjda zavisi i od podloge,ako imas nekih pitanja u vezi farbanja,pitaj me na pp posto sam ovih dana i farbao malo interijer pa ti mozda mogu pomoci oko necega
  • 0

BAKSTON

BAKSTON
  • 217 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:renault clio 2 1.5 dci
Da li je neko pokuso da napravi karbon foliju
Evo vam ideja

http://bakston-net.t....com/karbon.htm
  • 0

aljaska

aljaska
  • 11 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Opel CORSA B 1.2
Jel moze to da se izvede lakom u spreju ? To mene zanima !!! A da se ne izguli posle 3 dana !!! (milsim na farbanje plastika enterijera)

Te folije su mnogo komplikovane !

Takodje me zanima kojim lakom, koliko kosta, i gde ima da se kupi !!!

Hvala !!!
  • 0

zex-tuning

zex-tuning

- Unregistered -

• 2,495 posts
  • 0 thanks
Pogledaj u rubrici uradi sam (na podforumu styling medju izdvojenim temama u vrhu).
Tamo ces naci sve sto te interesuje o farbanju plastike u unutrasnjosti automobila.
  • 0
www.zex-tuning.cjb.net

aljaska

aljaska
  • 11 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Opel CORSA B 1.2
Ajde nadji ti pa mi javi posto sam ja obrno 5 puta celu temu i nema nista o farbanju plastike !!!
  • 0

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search