Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

K&n Filter Vazduha Na Mom Japancu

- - - - -

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
27 replies to this topic

cak noris

cak noris

Cak Noris

• Stage: Extreme
  • 616 posts
  • 0 thanks
  • Interests:styling automobila
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.
  • Automobil / Model Telefona:Suzuki Baleno 1.3 Samsung Note

Imam k & n filter na usis,ali filter dugo nije ciscen,a koliko sam saznao ti filteri traze i da se naulje..pitanje glasi: cime oprati filter i cime ga nauljiti(normalno ulje,ali koje?)?

p.s. temu sam postovao ovde jer zelim sam da to uradim ako je moguce..
  • 0
Ne znam zašto sam vam ovo napisao,ali ne škodi,a čim ne škodi,znači da koristi...
Posted Image 

Poslije zavrsene radnje kaze momak curi: -Zvacu te First! -Zasto First? -Zato sto si mi prva...A cura ce njemu: -Ja cu tebe zvati Peugeot! -Zasto Peugeot? -Zato sto si mi 206!! 

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Ford Focus 1.8 tdci Sport ( i sve sto se ne zove Audi i VW)
http://img301.images...93/p4220141.jpg
http://img207.images...67/p4220138.jpg
http://img139.images...62/p4220139.jpg
http://img9.imagesha...51/p4220140.jpg

Edited by magnat, 22 April 2009 - 03:03 PM.

cak noris

cak noris

Cak Noris

• 616 posts
  • 1 thanks
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.
dobra ti je podloga B)

imas li uputstvo?i cene koje su firma i sl..reci jos nesto...

Edited by cak noris, 22 April 2009 - 03:58 PM.

• 0
Ne znam zašto sam vam ovo napisao,ali ne škodi,a čim ne škodi,znači da koristi...
Posted Image 

Poslije zavrsene radnje kaze momak curi: -Zvacu te First! -Zasto First? -Zato sto si mi prva...A cura ce njemu: -Ja cu tebe zvati Peugeot! -Zasto Peugeot? -Zato sto si mi 206!! 

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Ford Focus 1.8 tdci Sport ( i sve sto se ne zove Audi i VW)
Mora se i podloga vidjeti B)

Type_R

Type_R

.....

• 909 posts
  • 1 thanks
  • Automobil / Model Telefona:MR2

Imam k & n filter na usis,ali filter dugo nije ciscen,a koliko sam saznao ti filteri traze i da se naulje..pitanje glasi: cime oprati filter i cime ga nauljiti(normalno ulje,ali koje?)?

p.s. temu sam postovao ovde jer zelim sam da to uradim ako je moguce..

Iz ovog K&N seta sto ti je magnat preporucio PO MENI valja samo ulje.
Cistac mi se nikako nije svideo jer sam morao tri puta da ponavljam postupak ciscenja da bi "nekako" rastvorio masnocu i ostale necistoce.

Imas negde moju temu "odrzavanje k&n filtera" pa pogledaj kako tecnost od 200dinara zavrsava posao. (inace k&n set je oko 1850din)

A ulje imas i posebno da kupis, samo da se setim gde...
  • 0
my ride......D16A8, 4AGE, 3SGE, 7AFE, N7A, A420......ponovo 3SGE

skyFM eurodance

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
To je zato sto nisi postovao proceduru ciscenja koja traj i traje i traje.................................. .

1. moras ocistiti filter cetkom i izduvati ga sa kontra strane od smera usisavanja
2. nasprejati cistac i pustiti da odstoji najmanje 15 min
3. isprati pod jakim mlazom mlake vode opet kontra od smera usisavanja nikako sa keserom
4. osusiti ga (najbolje ga oprati navece pa ga pustiti da se susi preko noci)
5. I NAJVAZNIJE Sto TYPE R nije pazio na casu - filter cistiti svakih 10000 km pa cas ga lakse ocistiti. Posto to vredi za normalne zemlje gde se ceste ciste i odrzavaju kod nas je interval potrebno skratiti na 7000 km.

Ja licno nisam imao lose iskustvo sa tim sredstvom mada se moja Simota ne sme cistiti sa time ja je 1 godisnje ocistim sa clinerom a ostala ciscenja je samo izduvam i nauljim.

cak noris

cak noris

Cak Noris

• 616 posts
  • 1 thanks
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.
ostetili mi taj filter pa sam kupio drugi i postavio,i pitao sam kako njega da odrzavam i rekli su mi samo pranje mlakom vodom i sapunicom,i onda se sve osusi i kao to je to..a ja pitao jel treba ulje oni su rekli da nije potrebno...jel to moguce ili su postavili pogresnog da prodaje filtere?
  • 0
Posted Image 

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
ulje u stvari sluzi (koliko sam ja shvatio) da zastiti filter od vlage i veze sitnu prljavstinu na sebe. Ako je neko upoznatiji neka pise u svakom slucaju filter se MORA nauljiti.

Type_R

Type_R

.....

• 909 posts
  • 1 thanks
Bez ULJA to nije filter nego velika opasnost po motor :)

@magnat

pazim ja dobro na casu, ali ne mogu se sloziti da je cleaner iz k&n seta dobar i efikasan, imas onu moju temu, taj filter sam DVA puta oprao k&n celanerom, sve po PS-u :)
i pogledaj sta je posle toga opet izaslo iz njega pri pranju axel-om

ulje iz tog seta sa koristio i na to namam zamerku

Edited by Type_R, 24 April 2009 - 04:07 PM.

• 0

skyFM eurodance

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
Ne smes ga prati Axelom jer je agresivan pa rastapa papir pa posle toga filter izgleda ko stara abrajsala pi**a . Ja sam jedan probao oprati Sagrasom (koji moja zena koristi za skidanje masnoce sa sporeta) i jaaaaaaaaaaoooooooo tek je to bila prica nisam u zivotu video agresivnije stvari skida sve zivo. Taj kliner nije toliko agresivan ali filter treba cesce cistiti i onda nemas problema .

cak noris

cak noris

Cak Noris

• 616 posts
  • 1 thanks
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.
da ulje sluzi da zadrzi sitne cestice(prasinu)da ne ulazi dalje u motor,ali ovaj mi rece da kao ne treba,ali po meni je logicno da radi bolje zastite treba i ulje...a koje ulje da potrazim,znam da je specificno,ali jel moze neka zamena ili sta ako nema to ulje(jer ovde gde sam ja retko ko da sam radi,svi to teraju kod majstora ali ja sam sam svoj majstor :) ).posto  je danas prva voznja sa tim filterom,onda ga ne bih prao,samo bih nauljio,ali kasnije(posle npr 7000km) cime moze da se pere mora li tim cleanerom,ili moze jos necim?

p.s pitam jer sam pitao nekoliko radnje i jedni su rekli da se pere sapunicom,neki su rekli da se izduva pa ulje..tako da neznam ni sam da li uopste rade to ovde ili samo znaju da promene filter :)
  • 0
Posted Image 

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
Obavezno nauljiti sa ovim uljem sto sam ti ga slikao. Ja nemam K&N ja imam Simotu ali koristim to ulje.

cak noris

cak noris

Cak Noris

• 616 posts
  • 1 thanks
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.
hoces reci samo da je ulje za filtere?videcu koliko sutra da odem da potrazim..a pranje,jel moze bilo cim ili i tu tecnost da kupim?secas li se cene koje su?
  • 0
Posted Image 

cak noris

cak noris

Cak Noris

• 616 posts
  • 0 thanks
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.
zvao sam u jednom servisu od koga imam broj i pitao za ulje,ali su me pitali koju oznaku nosi to ulje...sta da im kazem,magnat, jel pise na kutijici koje je ulje?(to je valjda zbog gustine,masnoce ili cega vec :) )ja im rekao za sta mi treba ali traze oznaku tj broj...

@type_r koja je to tecnost od 200dindzi?napisi ili posalji na pm..

Edited by cak noris, 24 April 2009 - 08:17 PM.

• 0
Posted Image 

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
Ulje nema oznake kao sto vidis na slici , trazis da kupis taj komplet koji vidis na slici.

cak noris

cak noris

Cak Noris

• 616 posts
  • 1 thanks
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.
problem je izgleda sto nemaju taj komplet pa mi traze brojeve..ok hvala ti na odgovorima i slikama..snacicu se nekako,makar i obicnim uljem namazao  :) :)
  • 0
Posted Image 

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
idi u prvu radnju gde prodaju KN filter i trazi ovaj kit toga ima ko susnja i ne kosta vise od 15e

cak noris

cak noris

Cak Noris

• 616 posts
  • 1 thanks
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.
hocu!obavezno cu uzeti to...mada malo mi je cudno jer na filteru ne pise da ide ulje,ali logika mi kaze drugacije,pa cu tako da uradim! ;)
  • 0
Posted Image 

Type_R

Type_R

.....

• 909 posts
  • 0 thanks
Sta se dogadja sa forumom??????

Ne mogu da nadjem moju temu o ciscenju filtera od pre 2 godine?????????

@cak noris

Imas PM.....
  • 0

skyFM eurodance

cak noris

cak noris

Cak Noris

• 616 posts
  • 0 thanks
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.
evo ja nasao..sve je opisano,ali na engleskom,ali je praceno slikama tako da nije prob.
http://khguan.fotopic.net/c768408.html
  • 0
Posted Image 

matrix_023

matrix_023
  • Banned
  • 58 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Renault 19 16V Phase II
Uzmi bre fairy mlaku vodu,osusi i naspricaj WD-40 i nema glava da te boli :huh: :)
  • 0

YUgisa

YUgisa
  • Stage: Customizer
  • 267 posts
  • 0 thanks
  • Interests:EFI, NOS, Tuning, Crnka :)
  • Automobil / Model Telefona:Yugo 1.1EFI
Slazem se sa matrixom, samo turi to u vodu... Ja moj perem godinu dana samo u vodi i nema nikakvih problema... A perem ga jednom ili dva puta u toku mesec dana i bukvalno blato ispada iz njega...
  • 0
SIT DOWN!
SHUT UP!
HOLD ON!

Zastava Forum http://zafc.bigforumpro.com/

cak noris

cak noris

Cak Noris

• 616 posts
  • 0 thanks
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.
nisam dugo bio na forumu..
hvala ti matrix bas sam takvo resenje i trazio,nesto sto imam kuci,jer ovo ne mogu da nadjem..
  • 0
Posted Image 

cak noris

cak noris

Cak Noris

• 616 posts
  • 0 thanks
    tuning mopeda
    elektronika..
    DIY.

nisam dugo bio na forumu..
hvala ti matrix bas sam takvo resenje i trazio,nesto sto imam kuci,jer ovo ne mogu da nadjem..
@YUgisa
ako stavljas ulje nemoj samo vodom da peres,peri necim sto skida ulje,da bi skinulo i prljavstinu...nego to mesecno je mnogo ja bih to prao na 7000km..

• 0
Posted Image 

YUgisa

YUgisa
  • Stage: Customizer
  • 267 posts
  • 0 thanks
  • Interests:EFI, NOS, Tuning, Crnka :)
  • Automobil / Model Telefona:Yugo 1.1EFI
Ma perem i ja sa ferijem, nego ono turi samo to u vodu sam napisao u fazonu da se slazem sa matrixom :D Pa to 7000km bi meni doslo da ga perem jednom u 1.5 godinu... ;) Ne znam kako je kod vas, ali ovde u SU je katastrofa, operes kola i posle 2 sata su cela prekrivena sa prasinom, jednostavno moram cesto da ga perem, urplja se... Jednostano pocne da gubi snagu ako ne operem...

Edited by YUgisa, 11 May 2009 - 03:28 PM.

• 0
SIT DOWN!
SHUT UP!
HOLD ON!

Zastava Forum http://zafc.bigforumpro.com/

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search