Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Kocnice,diskovi,plocice

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
47 replies to this topic

HarmanCardon

HarmanCardon
  • Stage: Customizer
  • 275 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:nemam

citao sam dosta tema,pominjese brembo uglavnom,ali to kod nas vise niko ne uvozi,dakle sta ima od drugih marki dobro da se stavi?to jeststa je najbolje?
  • 0

pantano

pantano
  • 79 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Kia Pride
ATE... mass company je uvoznik ;)
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Cice, cice, cice, cice, cice, karatistkinje (samo sa crnim pojasom), cice i poneki auto :D
Ferodo ;) (kod mene sluze kao zadnje kocnice, malo vise ima prasine, ali su za svaku pohvalu)

Edited by bata, 07 October 2009 - 07:24 PM.

• 0

edonis

edonis
  • 93 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:VW Polo
    Opel Kadett

Da li je komplikovano promeniti doboše na zadnjoj osovini diskovima?? Šta se konkretno dobija ako su zadnje kočnice jače ??
  • 0

majkan

majkan
  • 135 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Opel Astra Bertone
To i mene zanima......
Imam nazad doboshe a pise da imam abs........ pa sad, jel to abs samo na prednjim tockovima koji imaju diskove ili ne...
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Cice, cice, cice, cice, cice, karatistkinje (samo sa crnim pojasom), cice i poneki auto :D
Otvorite temu za ova pitanja!
  • 0

HarmanCardon

HarmanCardon
  • 275 posts
  • 0 thanks
prednje je bitno zadnje uglavnom za rucnu...e sad bato ja sam cuo da te ferodo nisu bas za voznju gradsku da ne duzim sad a te ate sam bas gledao u massu koja je to razlika u odnosu na brembo?posto nemaju rupice imaju samo one rezove za odvodjenje prljavstine,rupice mi ni ne trebaju,al nekako one mi odaju koji su sportski diskovi?i posto su te ferodo i gde ima?
  • 0

2277625

2277625
  • 102 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Focus 1.8tddi
Ja se izvinjavam a za koji ti to auto trazis brembo pa jos i to samoventilirajuci ako sam sakpirao.
  • 0

HarmanCardon

HarmanCardon
  • 275 posts
  • 0 thanks
treba da kupim autic pa se raspitujem da vidim sta je tu najbolje i koje su razlike u cenama,ne kazem da cu uzeti brembo ;)
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
Pa ko je rekao da moj auto ide stalno po gradu? 90% vremena je na otvorenom putu.
@2277625 Nisi dobro skapirao! Ako ima rupice ili rezove ne mora da znaci da je samoventilirajuci! U sledecem broju T&S casopisa izlazi moj tekst o kocnicama pa pogledaj, ima sve detaljno opisano. ;)

Edited by bata, 12 October 2009 - 10:58 AM.

• 0

HarmanCardon

HarmanCardon
  • 275 posts
  • 0 thanks
koliko sam ja skapirao rupic su skroz nepotrebne ako nije bas za trke
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
Upravo tako, pa cak i ako vozis neki jaci standardni auto one su skroz bespotrebne jer kocnice na tim autima su sasvim dovoljne za to sto fabrika nudi pod haubom pa cak i vise!
  • 0

HarmanCardon

HarmanCardon
  • 275 posts
  • 0 thanks
dakle ate>? ;)
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
ATE! ;) Kupis kvalitetne obloge i nema potrebe da stavljas druge diskove, oni mogu da ostanu i fabricki.

Edited by bata, 12 October 2009 - 11:19 AM.

• 0

HarmanCardon

HarmanCardon
  • 275 posts
  • 0 thanks
ma ne ja ocu da uzmem i diskove one narezane ate i plocice za njih sve ukupno izadje 150evra...sta mislis jos da bih mogao da promenim sto se tice kocnica a da nisu kljesta?
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
Creva i kocionu tecnost!
A ako jedan klip nije dovoljan u celjustima onda moras da promenis i njih i stavis sa vise klipova!

A kakvu to masinu planiras vozis pa ti treba takva vrsta kocnica?
  • 0

HarmanCardon

HarmanCardon
  • 275 posts
  • 0 thanks
ma ne neku posebnu masinu ali ocu da odradim sto bolje sve sto treba.mislim u granicama normale...a koja creva ona teflonska ili obicna?
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
To vec nije u granicama normale jer za tako nesto ti treba auto od 800kg i motor od 150ks, u svakom drugom slucaju su bacene pare jer nemas potrebe za takvim vrstama kocnica! Obicna vec imas!

Edited by bata, 12 October 2009 - 12:55 PM.

• 0

HarmanCardon

HarmanCardon
  • 275 posts
  • 0 thanks
pa dobro mozda da se zamene ta obicna da se stave nova...mada imao sam neke aute i nisu bas dobro kocili sa obicnim pa ipak bih ja stavio nesto jace
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
Savet: Kupi auto pa onda ces videti da li treba da menjas ili ne! Jer 99% je da ce ti i Lucas biti odlican! ;)

P.S. Z101 mi je opremljen sa Lucas kocnicama i to koci, mnogo bolje nego sto treba za njega! A na Citroenu su mi Lucas celjusti! :lol:

Edited by bata, 12 October 2009 - 09:52 PM.

• 0

HarmanCardon

HarmanCardon
  • 275 posts
  • 0 thanks
A posto je lukas?i sto ne bih dao 150evra za nesto nije velika cifra a bitna je jako stvar?
  • 0

2277625

2277625
  • 102 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Focus 1.8tddi
@bata bio sam ubedjen ali covek uci jel. No rado cu procitati tvoj tekst.
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
@Harman Zasto da dajes sada kada ne znas ni koji ces automobil voziti! Lucas je za nijansu jeftiniji.
  • 0

HarmanCardon

HarmanCardon
  • 275 posts
  • 0 thanks
boze necu sigurno sada da kupim ;) .ali za nijansu necu stedeti
  • 0

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
Za nijansu jeftiniji a po meni bolje koci.
  • 0

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search