Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Servo Pumpa-repariranje

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
8 replies to this topic

dejan1983

dejan1983
  • Stage: Customizer
  • 157 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:golf 3

trebaju mi saveti za reparaciju servo pumpe kod golfa 3
-stvar je u tome sto pumpa za servo stvara neki zvuk koji je poprilicno ostar i nepodnosljiv,lezaje alternatora sam zamenio,zatezac pk kaisa isto smenjen siguran sam da ona cvili jer sam palio auto sa izvadjenim pk kaisem i motor se necuje uopste,posto sam one gluposte zamenio a i uvideo sam da sama kaisnica od pumpe ima malu luftu sto po mom misljenju to kod volksvagena ne bi trebalo da bude tako

-zanima me sta se sve menja na tu pumpu i jel treba neki posebni alat za to jel komplikovano jer nisam otvarao te pumpe do sad, a ona mora da ima lezajeve ali izgleda da ti lezaji nemaju dodir sa ulje za servom jer da imaju ne bi cvilili tako,a servo je sasvim normalan nema nikakve frke oko njega skrece normalno ne pojacava se zvuk kad okrecem volan,znaci ona ckripi konstantno ali ne menja zvuk
aaa da zamalo da zaboravim to je pocelo nakon jednog uleta u jedno ezero koje mi izletelo na putu pa sam ga preplivao nabrzaka

-zanima me dali je neko stavljao plastiku na golfa odozdo onu zastitnu video sam na ventu 1,9 td i sasvim je isto sve odozdo uklopila bi se sigurno

-takodje kakvo ulje za servo da koristim jer pojma nemam sta je prethodni vlasnik sipao

malo sam preterao ali nisam previse hihii

unapred hvala svima svaki savet je dobrodosao

Edited by dejan1983, 26 October 2009 - 12:05 AM.

• 0
ko danas ne poludi taj nije normalan:)

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Ford Focus 1.8 tdci Sport ( i sve sto se ne zove Audi i VW)
moje misljenje je da je to jeftinije kupiti polovnu.

dejan1983

dejan1983
  • 157 posts
  • 0 thanks
ma nije problem za kupovanje polovne pumpe frka je u tome sto uzimas macku u vrecu a svo to zezanje menjaj pa dali je dobra dali nije stvara nervozu ma ja sam naumio da je razglobim samo kad se docpam slobodnog vremena nije space satl snaci cu se valjda hahahahaha
  • 0

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Ford Focus 1.8 tdci Sport ( i sve sto se ne zove Audi i VW)
mislim da ni nova nebi trebala biti skupa

dejan1983

dejan1983
  • 157 posts
  • 0 thanks

mislim da ni nova nebi trebala biti skupa

ma nije frka da se uzme nova ajd da kazemo da nije kozna koliko ali frka je sto postoje dosta fals delova ja bih pre da repariram onu staru nego d akupim neku turkish novu
  • 0

dejan1983

dejan1983
  • 157 posts
  • 0 thanks
RESEN PROBLEM
e zamislite drugovi nije ckripila servo pumpa vec lezaj kod kaisnice na alternatoru,a ta dva usrana lezaja na alternator sam menjao pre 500 km i sto mi je najkrivo platio za ta dva lezaja 30 evra u radnju spec samo za lezaje demek F A G lageri jooojj koliki sam ti ja baksuz to je nemoguce pa jos je falilo servo pumpu da smenim ili da rasturim a nisam sumnjao da su oni jer sam ih menjao evo pre pola sata ajd rekoh da mu ja malo spricnem odvijac na taj lezaj kad zamisli poceo da izbacuje rdju i prestao da pisti e idi pa nadji red i kraj
dobro mozda sam i ja kriv sto sam uleteo u tu vodu ali sta da radim izletela mi na sred puta i morao sam e sad cu samo da ga tretiram odvijacem sve dok ne isceri zube skroz ne menjam ga iz inataaa
joooj sirotinjooo i bogu si teska a ne samo zemlji
POZZZZZZ
SVIMA
sory sto sam smaraooo

Edited by dejan1983, 27 October 2009 - 07:49 PM.

• 0

magnat

magnat
  • Moderator
  • 2,585 posts
  • 0 thanks
Ako ga ne zamenis proskripat ce za par dana jer WD ne resava problem i vrlo je agresivan , taj lezaj u sebi nema masti i voda od jednog uljetenja nemoze da ispere mast iz lezaja.

bata

bata
  • Banned
  • 10,239 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Cice, cice, cice, cice, cice, karatistkinje (samo sa crnim pojasom), cice i poneki auto :D
Podmazi ga...
  • 0

dejan1983

dejan1983
  • 157 posts
  • 0 thanks
ma podmazacu ja njega sa papucom u patosu,hahah
moram da stavim onu zastitnu plastiku odozdo jer kad prska voda odozdo u nju ima i sitan pesak pa sve to je uzrok takvim frkama pomalo pomalo i ode lager a pazi smenio sam ih i debelo platio ali jbg sve je to iskustvo vise
  • 0

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search