Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Oprema Za Poliranje ?

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
23 replies to this topic

stefan123

stefan123
  • Stage: Customizer
  • 252 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Alfa Romeo 156 1.8TS

Chitao sam nedje da u BG-u ima neka prodavnica koja u ponudi ima Fareclu G3 i G10 i prodaju na mjeru (po 100gr). Da li neko zna cijenu i koja je to radnja/e i adrese ako mozhe poshto sam iz Crne Gore pa bi mi neko uzeo...

Takodje me zanima da li nedje ima pad-ova (sundjeri za polir mashine). Potreban mi je cutting pad(zavisno od proizvodjaca narandzasti/bijeli/zuckasti) i polishing pad (opet zavisno od proizvodjaca bijeli/crni) dimenzije 8"(20cm) ?

Hvala.
  • 0
www.mn-audio.cjb.net - Prvi crnogorski Audio forum

Ch@os

Ch@os
  • VIP
  • 186 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Styling
  • Automobil / Model Telefona:Fiat-Stilo 1.9 JTD
Trenutno je u Bgd-u nestasica Farecla-e, a zar sundjera u Podgorici nema :)
  • 0
Posted Image

stefan123

stefan123
  • 252 posts
  • 0 thanks
Ma u podgorici nema nishta...ima onih all-in-one budalashtina Turtle Wax/Sonax itd ali to mi nishta ne treba...i ako se pomuchish mozhesh da nadjesh 3m i to po ~30 boca...Sundjere sam nashao samo na jednom mjestu ali obzirom da na deklaraciji svakog pishe "sundjer za poliranje" nishta mi ne znachi...Naravno kad pitash zaposlenog, odgovor je "to ti je sundjer za poliranje" :)

Mislio sam da poruchim s net-a Lake Country Pad-ove, Poorboy's ili Menzerna paste i Collinite vosak ali poshtarina ispada vishe nego sama narudzba :D Na kraju cu ipak izgleda morati to da uradim...

Kako mislish, nestashica Farecle ? Ne uvoze se vishe ili ? Ima li neshto drugo na vashem trzhishtu a da valja ?
  • 0

ICE

ICE
  • Stage: Extreme
  • 720 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Audio
  • Automobil / Model Telefona:Uno Fire 1.1
To ti je ta cena za 3M paste, sto si nasao.
Ovde su isto tako, ali ima jedna radnja u Zemunu koja prodaje "na meru".
Svratio sam pre par dana, 3M je oko 3800 (Fast Cut Plus, zelena), Extra fine nisu imali (zuta) a UltraFina (tamno plavi cep) je oko 6700din.
Kurs eur je danas oko 1eur = 108din, pa racunaj :)
Na meru je minimum 200ml, sto ti dodje 720din za 200ml FastCut+...

Ima i sundjera, 3M. Ako neces njih, najbolje ti je da narucis preko neta kao sto si hteo.
Ako budes narucivao, uzimaj Menzerna paste, a Collinite vredi sve pare i ima da te stiti celu zimu!
Mada, sto se pasta tice, 3M su na vrhu ponude za sada, i favorit su mnogih profesionalaca, tako da tu nema greske.
  • 0
What would music be without sound?!

stefan123

stefan123
  • 252 posts
  • 0 thanks
Radio sam s 3M i s Fareclom, sve su to dobre paste, kao i Menzerna i Poorboy's itd itd, ako se radi kako treba rezultati su odlichni...Jedino gledam da mi ispadne shto jeftinije jer sad dati 100€+ da bih ispolirao auto....hmm i ne bih bash :)

Pretpostavljam da si bio u toj "Dumix" radnji ? Da li si mozhda gledao imaju li trenutno Fareclu poshto je dosta jeftinija od 3M-a a isto sam s i s njom dobio odlichne rezultate....

U svakom sluchaju, hvala vam mnogo na odgovorima !

Edited by stefan123, 29 October 2010 - 11:45 PM.

• 0

ICE

ICE
  • 720 posts
  • 0 thanks
Ne znam kako se zove radnja, znam da prodaju Lechler boje, posto je istaknut njihov logo ispred, pa je tako svi i pamte :)

Imali su Fareclu, ali nisam pitao da li i ona ide na meru.
  • 0

ICE

ICE
  • 720 posts
  • 0 thanks
Mogu ovih dana kad budem u prolazu da svratim, da pitam da li daju Fareclu, ali verujem da daju, s obzirom da daju 3M.

Mada, ja cu uskoro uzimati kompletnu opremu, medju njom i sve 3M paste, pa mogu da ti posaljem po 100-150ml, po gornjoj ceni, ali ne mogu da ti kazem tacno kada cu da uzmem.
Moze da bude za nedelju dana a moze da se desi da potraje i mesec dana.

Sto se narucivanja preko neta tice, isplati ti se sve sto je lagano. Imas na nekim sajtovima "sample" velicine raznih pasta, obicno su 100-200ml bocice.
Ako te interesuju, javi mi na pm, pa da ti posaljem link i podelim iskustva sto se dostave tice.

Pozdrav!
  • 0

stefan123

stefan123
  • 252 posts
  • 0 thanks
To je ta radnja Dumix...imali su prije Fareclu i na mjeru i u pakovanjima....

Ako ti je u prolazu i nije ti muka da svrcesh, pitaj da li imaju Fareclu G3 i G10 i pitaj za cijene na mjeru ili ako nema onda u normalnim pakovanjima...i provjeri kakve pad-ove imaju, koje velichine i cijene i da nemaju eventualno backing plate (drzhach shto ide na mashinu) za njih ako su manji od 8"(20cm)...hvala ti.

Meni treba po ~500ml od obije paste jer cu 2 auta da radim tako da mi Sample pack-ovi ne rade posa'...Poruchio bih ja odma ali me iz USA 'ebe poshtarina...shto je mnogo mnogo je...
  • 0

ICE

ICE
  • 720 posts
  • 0 thanks
Ajde videcu da svratim i popisem cene.
Verovatno cu u pondeljak - utorak da prolazim tuda pa cu da navratim.
Za Farecla paste mogu da ti pogledam i u ovoj drugoj radnji, Ehom, oni imaju sigurno ali ne prodaju na meru nego samo celu tubu.
G3 su imali sigurno, a mislim da je bilo i G10.

A od preko, kazem ti, isplati se samo ono sto nije mnogo tesko.
Meni treba da stignu neke gluposti, tipa padovi, packing plate mali, veliki....
  • 0

stefan123

stefan123
  • 252 posts
  • 0 thanks
Hvala, evo ochekujem odgovore od nekih firmi iz UK, to ispadne najpovoljnije jer shalju Royal Mail-om. Bash je drugu prije neki dan stigla Gtechniq porudzba i poshtarina mu je ispala neshto smijeshno (~10e) za 500ml paste, 200gr clay-a, krpe, sundjer...Kad stignem do nekih odredjenijih informacija javljam ti, mozda ti zatreba...
  • 0

ICE

ICE
  • 720 posts
  • 0 thanks
Znam, ja sam bio u pregovorima sa momcima iz UK.
Svaka im cast na tome sto zele da pomognu. Jedan je cak odmah dodao Srbiju kao destinaciju na svoj online shop.

Kontktirao sam bio nekoliko njih, i sa svima je prica ispala otprilike ista.
Isplati se postarina do 2kg, otprilike, sve preko je dranje. I sto je najgore, oni tu ne mogu nista, posto nije do njih.

Poredjenja radi, za paket do 5kg cena je oko 59funti, dok je do Nemacke, za paket do 30kg, 15funti. Tu imaju neki "flat rate", valjda posto je EU.
Ali dobra stvar je sto ako salju u Srbiju, cene ne podlezu porezu, tako da su manje u startu za 17.5%
Ispalti se uzeti ponekad ponesto, a i mislim da vredi, s obzirom da ovde ti proizvodi ne mogu da se nadju.

Javi kako je ortak zadovoljan sa Gtechniq proizvodima, mada ih hvale na sva usta, isto kao i nanolex.
  • 0

stefan123

stefan123
  • 252 posts
  • 0 thanks
On ce prvo da ostavi auto da mu mashinski poliraju jer mu je auto full holograma i ogrebotina...clay je uzeo da im pripremi auto jer clay niko ovdje ne koristi, a P1 ako im promakne neshto...Proban je P1 rucno na jednog Audia 100 odrzhavanog (samo je imao sitnih ogrebotina od pranja/sundjera) i stvarno odradi posao odlicno, kao sa snimaka je...

Nikako ne kapiram kako funkcionishe, ljudi iz Gtechniq-a tvrde da nema filera, a sa druge strane jako jako malo je abrazivan....

Ja cu pod obavezno od njih da poruchim bar onaj G3/G4 komplet za stakla...

Edited by stefan123, 01 November 2010 - 08:34 AM.

• 0

ICE

ICE
  • 720 posts
  • 0 thanks
Ma clay ne koriste i gledaju te bledo kada spomenes.
Sto je najgore, ako se preskoci koriscenje clay-a i predje odmah na poliranje, cestice prljavstine koje nisu uklonjene clay-om mogu da naprave nove ogrebotine po kolima, ili sto je jos gore, zavuku se u sundjer pa onda grebu sledeci auto koji rade. To znas vec i sam, pa posle veruj da ti je auto "profesionalno" ispoliran...katastrofa!

A za P1 ne znam ni sam. Filera nema, lik je testirao, ispolirao je auto i onda je ispoliran deo prebrisao rastvorom alkohola kako bi uklonio visak ulja i filera ako ima, i kaze da nema razlike pre brisanja i posle, sto dovodi do zakljucka da stvarno nema filera. Ne znam kako su uspeli da naprave tako nesto, ali svaka im cast. Nano tehnologija jbg :D

Ja za stakla isto planiram, ali ja cu Nanolex :)

Reci ortaku da uzme ako moze obavezno paint sealant i Q2 (ili je Q3). On je Quick Detailer i kazu da se prebrise auto nakon pranja, posto produzava ionako neverovatnu zastutu koju pruza sealant!

Ja za zimu planiram svoj da dobro izvoskiram, ali prvo poliranje. Bice slika!

P.S.: Drago mi je da ima neko na forumu ko se razume u sve ovo i koga interesuje ;)
  • 0

stefan123

stefan123
  • 252 posts
  • 0 thanks
Na kraju sam se ipak odluchio da poruchim....Finish Kare Fast Cut 360, Poorboy's SSR1, padove, clay i microfiber krpe...~60 ispadne s poshtarinom...Valjda budu slike gotovog auta, 50/50 itd sledece nedelje...

Shto se P1 tiche, dobar je zbilja, ali ipak nema dovoljno snage (bar ruchno) da skine sve swirlse. Ipak sam ja za klasicnu metodu, cut, polish :)
  • 0

ICE

ICE
  • 720 posts
  • 0 thanks
Super. Slike obavezno!

Ja licno smatram da je P1 vise nekako "user friendly" i odlican za one koji se ne bave profesionalno, vec hoce da srede malo svoj auto sami kod kuce.
Hocu reci, vise je za korisnike, nego za one koji se bave time.
Isto kao i glaze proizvodi, koji su bogati filerima. Izgleda super, ali znas da ce posle nekog vremena da se vrate ogrebotine, tako da mu dodje vise kao privremeno resenje.
Nisam znao da ima i voskova sa filerima, dok nisam video Meguiars NTX 2.0 vosak na delu. Em sto ima filera, em sto kazu da dugotrajnost ocajna.

Ja bi od Finish Kare uzeo sealant 1000p, dosta ga hvale.
Ne znam da li taj, ili Chemical Guys Jet Seal 109. Da nisi radio sa nekim od njih?
Treba mi kao sealant pre nanosenja voska, kako bih produzio zastitu, pogotovo sto sad ide zima.
  • 0

stefan123

stefan123
  • 252 posts
  • 0 thanks

Super. Slike obavezno!

Ja licno smatram da je P1 vise nekako "user friendly" i odlican za one koji se ne bave profesionalno, vec hoce da srede malo svoj auto sami kod kuce.
Hocu reci, vise je za korisnike, nego za one koji se bave time.
Isto kao i glaze proizvodi, koji su bogati filerima. Izgleda super, ali znas da ce posle nekog vremena da se vrate ogrebotine, tako da mu dodje vise kao privremeno resenje.
Nisam znao da ima i voskova sa filerima, dok nisam video Meguiars NTX 2.0 vosak na delu. Em sto ima filera, em sto kazu da dugotrajnost ocajna.

Ja bi od Finish Kare uzeo sealant 1000p, dosta ga hvale.
Ne znam da li taj, ili Chemical Guys Jet Seal 109. Da nisi radio sa nekim od njih?
Treba mi kao sealant pre nanosenja voska, kako bih produzio zastitu, pogotovo sto sad ide zima.

Da P1 ja nekako shvatam kao "za shire mase", bezopasan i lak za rad....s tim shto je najbolji u toj klasi pa daje stvarno dobre rezultat....

Kako god, nisam htio to nego pravu korekciju laka tako da sam se odluchio za ovo...Odluchio sam se za "seriousperformance.co.uk" jer mi se lik prvi javio (neki nisu odgovorili ni sad poslije nedelju dana od kad sam im poslao mail s pitanjima) i ok je, cijene su ok, ponuda je solidna...Nisu trenutno imali SSR2.5 na lageru pa mi je preporuchio da uzmem ovaj FK 360 jer je veoma slichan...lako sam se dogovorio za ostalo, napravio mi je online rachun za moju porudzbu i platio sam karticom (poshtarina je smijeshna, ~10e), u ponedjeljak paket ide put mene :)

Nisam sad pri parama jer radim josh neke stvari pa cu spichiti samo neki od voskova koji nadjem ovdje po prodavnicama, privremeno, pa cu nedje uskoro da poruchim neki dobar sealant (1000p nisu imali na lageru trenutno, ne znam, naci cu vec neshto dobro) i Collinite 476 ili 915...i to je to, spremna Alfa za zimu :D

Bice slika naravno (i Audi-ja - *** hard paint i Alfe - soft/medium 'talijanski), samo da stigne ovo ;)
  • 0

ICE

ICE
  • 720 posts
  • 0 thanks
Extra!
Collinite inace preporucuju za zimu, 2-3 sloja sa razmakom od 12h i da pevas! Kazu da mu je izdrzljivost stvarno za svaku pohvalu.
Nisam nikada probao njihove proizvode, moram da priznam.

Ni meni postarina nije strasna, sve zavisi od tezine.
Mislim da mi ispada oko 20e, za 20 prizvoda, sto je ok odnos cena/proizvod.
Kad mi stignu stvari, slikam i javljam utiske o saradnji, pa cu da kazem koja radnja vredi.

Ja sam uzeo ozbiljno da se snabdem, tako da ce mi otici pozamasna suma, ali cu da uzmem bukvalno sve sto je potrebno.
Ako ostane para, uzimam sigurno i citac debljine boje i laka!
  • 0

stefan123

stefan123
  • 252 posts
  • 0 thanks
Stiglo juche i odma je pao rad od ~12h... :)

Par slika iz rada, s loshim aparatom, bice uskoro valjanih.... ;)

Alfa
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Audi
Posted Image Posted Image Posted Image

Bidinzi ;)
Posted Image
Posted Image
  • 0

ICE

ICE
  • 720 posts
  • 0 thanks
Super!
Ocekujem te valjane slike ;)

"Biding" na alfi izgleda vrhunski. Svaka cast :)
  • 0

stefan123

stefan123
  • 252 posts
  • 0 thanks
:)

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
  • 0

nesha1983

nesha1983
  • Stage: Stock
  • 4 posts
  • 0 thanks
  • Interests:detailing
  • Automobil / Model Telefona:........
Ajd i ja da se upisem u ovu temu posto se bavim detailingom.............pa ako nekoga nesto interesuje,slobodno neka pita

evo jedan deo mojih software i hardwere za detailing

Edited by nesha1983, 01 March 2011 - 12:59 AM.

• 0

nesha1983

nesha1983
  • 4 posts
  • 0 thanks
jos malo

Posted Image

a evo i koji moj rad...ako neko zeli slike jer se na slikama dosta bolje vidi okacicu......

jos jedan moj rad

i ovo

Edited by nesha1983, 01 March 2011 - 01:08 AM.

• 0

ICE

ICE
  • 720 posts
  • 0 thanks
Cao Nesho!

Svaka cast za opremicu.
Ako nije tajna, da li bi podelio sa nama odakle si obicno nabavljao opremu?
Ja planiram da nakupujem, malo po malo, dok ne skupim sve, pa bi mi ta informacija dobro dosla.
Gledao sam dok sam bio u Nemackoj nesto da uzmem, ali su nerealno skupi u odnosu na neke druge :rolleyes:

Ja sam hteo da otvaram pravi detailing centar kod nas, i to bi radio sa malim budzetom, ali je onda uletela poslovna ponuda koju da sam odbio bih zalio, tako da je plan sa detailingom ostao po strani, bar za sada.
Ali hocu "amaterski" da se bavim malo time.

Poz!
  • 0

nesha1983

nesha1983
  • 4 posts
  • 0 thanks
vecinu proizvoda sam narucivao iz Uk, po nesto iz A,uglavnom manje porudzbine se ne isplati raditi iz Uk!

lepo je to sto imas/imao zelju da otvoris jedan detailing studio,ali to se ne radi sa malim budzetom,veruj mi!

pozz,i ako te interesuje jos nesto rado cu odgovoriti
  • 0

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search