Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Farbanje Plastike-Kako?

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
22 replies to this topic

cosworth

cosworth
  • Stage: Extreme
  • 1,975 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:tofas dogan

Dakle, koja je procedura da se ofarbaju te stvari?
Znam da se koristi Plastic Primer, i Spric Git, ali nemam pojma kojim redosledom i kako ide tok farbanja? Recimo da imam adekvatnu boju, zapravo klasican auto lak u spreju.
  • 0
XXX

luka.l

luka.l
  • 1,942 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Friziranje motora, Elektrotehnika, ronjenje...
  • Automobil / Model Telefona:Zastava 750LE, Opel Zafira 2.0Di, Opel Calibra 2.0i 16v.
Pa tesko spric git jer ti za njega treba kompresor i pistolj. Ne znam da i njega ima u "konzerva spray" varijanti.

Ne znam zasto bi i isao spric git? On ti tu nicemu ne sluzi...

Vidi, treba ti plastic primer i lak ili jednostavno "boja za plastiku" koja sadrzi sve sto treba, a mnogo je jeftinija nego da kupujes pojedinacno. Ja sam pre neki dan kupovao crnu varijantu za farbanje retrovizora za cofija i nekog CD player-a...Istina, nisam siguran koliko siroka paleta postoji na trzistu. Ja sam uzimao "bumper spray".

Prvo potrazi na forumu sta je sve ispricano o farbanju kont. tabli, a onda odi u neku farbaru, kupi plastic primer i auto lak. To bi trebalo da je to...
  • 0

cosworth

cosworth
  • 1,975 posts
  • 0 thanks
Ma otkud znam, ja sam se istripovao, bila je prica o tabli, imam je sacuvanu, ali pominjao se spric-git da bi se popunila ona textura na tabli, a ja nisam mislio o tome....
U kom obliku je prajmer?

Taj bumper spray, jel to motipovo? Vidjao sam to negde, koliko kosta? Treba i ja da ofarbam branike, prednji menjam.

Za lak, morace negde da mi se mixuje adekvatna boja, jer ne verujem da cu naci ovakvu kao moju, to je stock zastavina... Njom treba da ofarbam retrovizore, neke plastike i haubu... Mada, to ce farbar.
  • 0
XXX

zex-tuning

zex-tuning

- Unregistered -

• 2,495 posts
  • 0 thanks
  • Interests:tuning ; f1 ; eXtrem biciklizam ; rukomet...
  • Automobil / Model Telefona:Pug 205
Vec opisan postupak imas u topicu o lakiranju instrument table u yugu.Ali evo da ne trazis ovo je napisano:

Znaci postupak ti je sledeci:
Na blago ismirglanu i  dobro odmascenu instrument tablu naneses plastik-primer (on ti sluzi da se boja ne bi ljustila,te da bi se bolje prihvatila za podlogu koju lakiras)
Nakon toga (kada se osusi) naneses Spric-kit (sluzi ti kao vezivno sredstvo tj. sluzi i kao temeljna) i ima da se kupi u prodavnicama auto lakova (u spreju),postoji jos jedna tajna,taj spric kit mozes i da dobro ismirglas te ces dobiti glatku povrsinu sto daje mnogo lepsi feeling.U svakom slucaju moras malo da tzv.''matiras smirglom''.Nemoj preterati sa spric-kitom jer ce on u protivnom da pukne,a to nije cilj.
E nakon toga si spreman za lakiranje,prvo sve predji prasinom,pa u drugom sloju,malo bolje,te u trecem fino (to bi trebao biti i zavrsni sloj).
Kada se sve fino osusi predji sa bezbojnim i nakon njegovog susenja mozes poceti sa postavljanjem prekidaca,table i ostalog.
Da bi se farba dobro uhvatila za podlogu bilo bi pozeljno da koristis antisilikon.

<{POST_SNAPBACK}>

P.S.Postupak se ne razlikuje od unutrasnjeg farbanja
  • 0
www.zex-tuning.cjb.net

cosworth

cosworth
  • 1,975 posts
  • 0 thanks
Uopste mi nije jasno zasto mora taj spric git?
  • 0
XXX

zex-tuning

zex-tuning

- Unregistered -

• 2,495 posts
  • 0 thanks
Znas zasto mora?
Mora ako ti je branik izgreban,bio udaren pa je sad neravan,ili ako hoces od onog neravnog (koji lici na smirgl papir) da napravis ravni,ako nemas tih problema ni ne treba ti.
  • 0
www.zex-tuning.cjb.net

Peca

Peca
  • Stage: Customizer
  • 139 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:BMW 318i E30
Ne moras da stavljas spric git. Samo lepo izgituj/ismirglaj ako si imao neke rupe i slicno a ako ne onda samo ismirglas da ima farba zasta da se uvati i mozes i bez tog plastik prajmera ali ne verujem da ce to lepo ispasti ako radis sprejem pogotovo sto ti kolko mi se cini nemas bas puno iskustva sa tim. Ali samo napred ako ne bude kako treba ismirglas i udri opet i ako se bas smoris na kraju odes kod farbara.

P.S. Gde ima da se nadje da ti urade boju po zelji u spreju?
  • 0

Darko

Darko
  • 1,031 posts
  • 0 thanks
  • Interests:sve po malo
  • Automobil / Model Telefona:GOLF 1
Peca

mozes i bez tog plastik prajmera

pa moze i bez plastik prajmera, ali ce boja da traje mesec dana.
mora plastik prajmer da bi se boja vezala za plastiku, a mozda si hteo da kazes da moze bez spric gita.
  • 0
odbacite kučiće i mačiće i gajite prasiće!

cosworth

cosworth
  • 1,975 posts
  • 0 thanks

Znas zasto mora?
Mora ako ti je branik izgreban,bio udaren pa je sad neravan,ili ako hoces od onog neravnog (koji lici na smirgl papir) da napravis ravni,ako nemas tih problema ni ne treba ti.

<{POST_SNAPBACK}>

Ma ne, to su novi delovi. Trepne, recimo, tek kupljene! Predpostavljam da su dovoljno glatke...
  • 0
XXX

Peca

Peca
  • 139 posts
  • 0 thanks
Ja sam farbao plastiku bez ikakvog prajmera i spric gita i stoji jos uvek :rolleyes:

Lako je onim farbarima kada rade za tudje pare sto onda ne bi stavili i prajmer sto je u svakom slucaju preporucljivo. Moja preporuka je samo ti to lepo ismirglaj na primer sa 400 da ima farba za sta da se uhvati i prskaj. Naravno neka me neko ispravi ako gresim.
  • 0

zex-tuning

zex-tuning

- Unregistered -

• 2,495 posts
  • 0 thanks
Ma moze i bez farbe, i ona je danas skupa ;) :(

Ma salim se,boja ce se ljustiti ako je podloga masna,ako je u cestom kontaktu sa grubim predmetima,i naravno ako je u debelom sloju nanesena.

@coss ne treba kit,samo treba lagano matirati smirgl papirom povrsinu.
  • 0
www.zex-tuning.cjb.net

cosworth

cosworth
  • 1,975 posts
  • 0 thanks
Dobro, bre zex, dokle bre vise? Dokle ces da pises COS sa dva "S"? :P :P

Nego, koliko kosta Primer, i gde da ga nadjem u BG? U kojoj god farbari da pitam, niko nema... Jel on u spreju ili kako?
  • 0
XXX

zex-tuning

zex-tuning

- Unregistered -

• 2,495 posts
  • 0 thanks
OK sorry,to mi je preslo u naviku,nece se vise ponoviti :) ;)

Ja sam koristio primer u spreju i kostao je negde oko 8KM zavisi od proizvodjaca 8KM=4e
  • 0
www.zex-tuning.cjb.net

Peca

Peca
  • 139 posts
  • 0 thanks
Probaj u Ehomu(MaxMayer) u Severnom bulevaru cini mi se da su imali body-jev primer neki u spreju ali kao sto rekoh mislim da ti ne treba.
  • 0

Guest_ficus_*

Guest_ficus_*
  • Guests
  • 0 thanks
Ja sam nasao u Vojvode Stepe br. izbedju 90-110, odmah ispod gimnazije farbaru koja pravi farbe po uzorku i stavlja ih u sprej, za 915 dinara dobijes sprej od 400gr i isto toliko bezbojnog laka u spreju. Ajde ako neko zna jos koju u grad neka napise :(
Inace ima jos jedna u Peke Pavlovica blizu marinkove bare tamo su mi trazili za metalik sivu 800 dinara (400gr) jel to mnogo?
Sta mislite koliko mi treba za jedan branik na Fiat PUNTU I
  • 0

Peca

Peca
  • 139 posts
  • thanks
Hmmm pa nije to puno uopste...

Trebalo bi da ti bude dosta jedan sprej za branik
  • 0

Panther

Panther
  • 170 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Fiat Punto

Probaj u Ehomu(MaxMayer) u Severnom bulevaru cini mi se da su imali body-jev primer neki u spreju ali kao sto rekoh mislim da ti ne treba.

<{POST_SNAPBACK}>

U ehomu je 450 din. ako nekog zanima :(
  • 0

Panther

Panther
  • 170 posts
  • 0 thanks

Ja sam farbao plastiku bez ikakvog prajmera i spric gita i stoji jos uvek :(

Pa i ja sam farbao plastiku bez icega ali unuta gde je koliko toliko zasticena. Ali branici bi trebalo da se prvo pripreme pa tek onda farbaju. Nikad ne mozes da izvuces 100 posto glatku povrsinu na plasticnim branicima koji su fabricki crni, zato koristis spric git, a i dobar je kao podloga za farbanje. Veruj mi ako na cistu plastiku nanosis farbu posle dva pranja u perionici ce ti je smrk oljustiti na nekim mestima, a i posto su branici crni, a spric git zuckast (svetao) lakse ce se primiti i svetlije i tamnije farbe nego na crnu boju. Ja sam branike radio samo sa spric gitom i sa farbom preko normalno i super su.
  • 0

cosworth

cosworth
  • 1,975 posts
  • 0 thanks
Aha, jel zna neko koliko kosta miksovanje boje i gde to da uradim?

Koliko mi boje treba da ofarbam haubu, vezni lim, pragove, spojler ispod branika?
I koliko uopste kosta ta boja? Obicna, zuta, kao sa avatara...
  • 0
XXX

zex-tuning

zex-tuning

- Unregistered -

• 2,495 posts
  • 0 thanks
Sve zavisi od boje,one se dosta razlikuju po gustoci,one koje bolje pokrivaju (citaj skuplje) ce ti trebati 2 litre za kompletnog yuga,dok za one koje slabo pokrivaju treba minimum 4l .
Zato sve zavisi.Za mesanje ti ne uzimaju puno,cak mozda nece uzeti nista,samo ti je potrebno da doneses kao uzorak boje poklopac rezervoara.
  • 0
www.zex-tuning.cjb.net

Panther

Panther
  • 170 posts
  • 0 thanks
U ehomu vam je max majerov spric git u spreju (400gr) 650 din, malo je skupoooooooo :)
  • 0

Glogi

Glogi

zlojeb in da speed

• 1,657 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Tuning &amp; Styling &amp; Girls
  • Automobil / Model Telefona:BMW e46 320d
u zadnjoj emisiji T&S imate pod "uradi sam" farbanje lajsni...........potreban Vam je prajmer,sprej (u boji koju zelite) i bezbojni lak-sprej.............
  • 0

yoopie

yoopie
  • 1,345 posts
  • 0 thanks
Makar je lak džabe. Danas pazario -> sprej 400 ml nešto preko 150 kinti. Al' će da se crne štopovi sutra :)
  • 0

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

1 user(s) are browsing this forum

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search