Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Problem sa VW monopoint motorom

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
7 replies to this topic

radja

radja
  • Stage: Customizer
  • 459 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:PEUGEOT 307 2.0 16v (150ps)

Ovako,
u pitanju je golf 3 sa motorom od 1800ccm (90KS) i monopoint ubrizgavanjem, tj, ima samo jednu diznu i ima ugradjen plin.
E sad problem mi se desava sto na plinu radi savrseno, ali nece da radi na bezin. Naime, ja ga uglavnom i vozim na plin, ali moram da palim na benzin i onda na 2500 obrtaja se prebacuje na plin. U pocetku je poceo bio samo da stuca na benzinu, pa sam oterao u servis i ocistili su mi diznu i nakon toga je lepo radio, jedno vreme. Zatim se opet isti simptomi pojavljuju i ja opet u servisu cistim diznu i evo danas posle nekih 2-3 hiljade km nemogu ni da ga upalim.
Znaci popi**eo sam do j**a.
Ajde ako je neko imao neka iskustva ili ako ima neku ideju o cemu je rec neka napise.

Tri "majstora" sam pitao i sva trojca kazu razlicito, jedan kaze da je loze gorivo, drugi kaze da je prljav rezervoar, a treci kaze da je problem sto imam ugradjen plin i kao zbog toga se stvara neka vlaga, isparavanje, j**em li ga i da zato nece da radi na bezin.
Aj da cujem i cetvrto misljenje.......mozda nesto i upali

HVALA UNAPRED!
  • 0
Posted Image

Darko

Darko
  • Stage: Extreme
  • 1,031 posts
  • 0 thanks
  • Interests:sve po malo
  • Automobil / Model Telefona:GOLF 1
tu foru sa vlagom sam cuo od jednog auto mehanicara.
evo o cemu se radi. desava se na monopoint dvojkama koje su uvezene iz svajcarske da ne mogu da se podese da rade ovde zato sto imaju neke grejace ispred usisne grane (koliko sam skapirao). znaci moraju da se skinu ti grejaci.
sada ako je to kod tebe, mada....
  • 0
odbacite kučiće i mačiće i gajite prasiće!

Guest_mala maja_*

Guest_mala maja_*
  • Guests
  • 0 thanks
povezes diznu na akumulator i malo je iscimas ima mema struje prekidas joj dotok struje a nakon toga sipas aditiv u gorivo za ciscenje dizne i vozis ponekad na gorivo i bice sve ok
  • 0

dekii

dekii
  • 102 posts
  • thanks
Ako je dizna ciscena i auto radi na plinu onda ne diraj ubrizgavanje

1. Vecina monopoint sistema (bosch) ima fabricki ugradjen filter za gorivo koji se menja na 10000km. Neznam gde se nalazi kod tvog golfa, pa ga potrazi.On je 90% uzrok ovakvog problema

2. Problem moze da bude pumpa za gorivo koja je u rezervoaru tj mozda je zapusena resetka a mozda i ona pravi probleme, posto si je ostavio bez goriva kojim se ona i hladi.

Savet - ako vec vozite na plin, sipajte bar trecinu goriva u rezervoar jer se njime pumpa hladi ili nadjite relej kojim se ukljucuje pa neka vam elektricar izvede prekidac on/off za pumpu

PS. ta tri "majstora" zaboravi i ne idi vise kod njih. Najvise mrzim majstore koji nista ne urade i samo pametuju, ali sa druge strane sam im zahvalan sto su me naterali da sam popravljam kola ;)
  • 0

yuguar

yuguar

Replacement for displacement is BOOST

• Stage: Extreme
  • 740 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Tuning......INTERCOOLED TURBO je zakon :)
  • Automobil / Model Telefona:punto 1372 ccm
Ako auto radi ok na plinu...ne stuca ne prekida itd onda je samo do dovoda goriva ili regulatora pritiska goriva.

Mozda ti je majstor za ugradnju plina stavio i relej koji gasi pumpu kad se vozis na plin...vidi ima li tako nesto i da li radi kako valja.Proveri i taj relej kojim automat za plin gasi dovod goriva ..mozda on nece da pusti gorivo ako je crkao.
Proveriti da li pumpa radi(kad das kontakt trebalo bi da radi sekund dva-nek neko da kontakt a ti digni zadnje sediste i slusaj da li ce da zuji kratko)
Ako radi izmeriti pritisak goriva-(i da li drzi pritisak..znaci kad se auto ugasi posle 5 min mora da drzi min pola bara.Ako ne drzi-pumpa)ako ne valja ili je regulator(proveriti vakuum crevo kojim regulator dobija informaciju ne znam ovako ali njima je regulator kod dizne i malo je zeznuto) ili pumpa polako umire .
Ako ne radi skini dovodno crevo i stavi u neku flasu nadji relej od pumpe izvadi ga i spoji kao na slici Posted Image
I trebalo bi da radi stalno i da sipa litar za minut.
Ako to radi proveriti da li je dizna ok(ocistiti)
Zameniti filter goriva u svakom slucaju ako nije skoro menjan.
  • 0

radja

radja
  • 459 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:PEUGEOT 307 2.0 16v (150ps)
Hvala puno, oma se bacam na posao.
  • 0
Posted Image

Srecko

Srecko
  • 401 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:mali N
Ili nasteluj prekidac plin/benzin da ti non stop pali na plin dok ne resis problem sa gorivom,znam da nije resenje ali bi mogao da vozis auto...
  • 0
Yugo Sport

dsimic

dsimic
  • 92 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:VW Passat B3 Variant 1.8l 8v

evo o cemu se radi. desava se na monopoint dvojkama koje su uvezene iz svajcarske da ne mogu da se podese da rade ovde zato sto imaju neke grejace ispred usisne grane (koliko sam skapirao). znaci moraju da se skinu ti grejaci.

Koliko znam, svi AAM i ABS motori (SPI - monopoint) imaju grijac u usisnoj grani, dakle ne samo oni koji su namijenjeni za Svajcarsko trziste. Npr., moj Passat 3 ima taj grijac, a uvezen je iz Njemacke, a vidio sam ga na jos jednom takvom Passatu.

Edited by dsimic, 08 June 2005 - 04:49 PM.

• 0

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search