Welcome to Tuning Styling Forum Srbija

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

Countdown until New Years!
Buy VPN
Sign in to follow this  
Followers 0
Maestro

Amortizeri I Opruge...

85 posts in this topic

Ja stvarno ne znam o cemu ti pricas :fear2:

Radi se o tome da mozes auto da nastelujes za udobniju voznju ili za neravan put, u jednom slucaju ili da ga spustis pa time dobijas bolju stabilnost. (otprilike)

Kao da imas dva auta :D

0

pa ja sam iz ove priche zakljuchio da je to vrlo komplikovano, pa sa zato napisao shta mislim o tome! A shta ti mislish molim te, krenem na selo uzmem kljuchic dignem auto i idem kao sa dzipom, a onda krenem put mora prilijepim ga za zamlju i imam DTM auto? :( Ja sam vech naglasio da nemam iskustva ali chisto sumnjam da auto i sa takvim amortizerima, koliko god da su podignuti mogu biti ugobni kao fabrichki. Mozda grijeshim?

Poz. :D

0

GRIJESIS! :(

NIJE STVAR SAMO U VISINI AUTA NEGO I U TVRDOCI AMORTIZERA KOJU MOZES DA STELUJES.

Edited by Vuki
0

pa shto vishlje se podesi auto sa coiloverom to je tvrdji shto nizi to mekshi ... znam da deluje glupo ali je tako u praksi ... barem u kolima u kojim sam se ja vozio...

Air ride nije performance suspension i koshta od 1500$ pa navishe u USA

a shto se skakutanja automobila tiche to je hidraulichni sistem sa pumpama za ulje od 10kw pa navishe ... takvi sistemi su takodje samo za show i svaka prisha o tome da bilo koji slichan sistem ima bolje lezanje na putu od klasichnih opruga je sviranje 8===0 ....

a shto se shelovanja tiche jeftinije i jednostavnije je imati 3 seta oprugi i dva seta amortizera i njih menjati po potrebi nego se prevrnuti u krivini zbog odokativne metode...

0

Da, pa moja prica je ishla u tom pravcu, posto nije lako ni izvagati auto, niti nachi kanal da to napravish za sve uslove :D

Poz. :rolleyes:

0

To sam i sam zakljuchio. Ali menjanje amortizera i opruga nije neshto shto ze zavrshava za pola sata...

Tako da bi pneumatski amortizeri bili najidealnije reshenje. Pa me sada zanima da li je neko imao iskustva sa njima i da li ih ugradjuje neko u Srbiji?

btw. coil over za moj auto je jeftiniji od fabrichkih amortizera...

0

pa shto vishlje se podesi auto sa coiloverom to je tvrdji shto nizi to mekshi ... znam da deluje glupo ali je tako u praksi ... barem u kolima u kojim sam se ja vozio...

Tu nesto nije uredu. Kako tako? Koji je to kit bio?

0

nakon sto pazljivo procitah sve postove,evo vam moje iskustvo pa ako hocete i mozete,a vi ga i upotrebite jer sam vozio sve i svasta na Vektri,pocevsi od samo "sportskih"opruga(crvenih nekih-no name),preko Irmsher-ovog seta opruga i amortizera,da bi sad vec godinu i po dana vozio FK stelujuce amort. i opruge....(plave opruge-citaj kamen i zlatne amortizere koji su u stvari KONI,jer FK pravi samo spirale-opruge,dok iim amortizere "puni" KONI)....

moj set ima stelovanja po nagibu,visini i tvrdoci(prednji),a zadnji samo visina...

elem,

odmah da razjasnimo kao sto je rekao vec Daca,generalno kod stelovanja STO VISE SPUSTAS AUTO ON CE BITI MEKSI,A SAMIM TIM STO JE VISI,TO JE I TVRDJI!

ja kad sam stelovao sebi visinu,zezao sam se sa raznim kombinacijama ali ovo mi je sada idealna (prelazim lezece i mogu na po koji mali ivicnjak)ali to je vec stvar ukusa....ja volim sto nize!

a da bi mi bilo podjednako svuda koristio sam stari dobri subler! vage mi nisu bile pri ruci.... :)

tako da mi je sada pozadi "odsrafljeno" do kraja a napred ima da se spusta jos ihaha.....

naravno,duzina navoja nije jednaka visini kola,tj. ako na navoju spustite auto za 5cm,on ce se spustiti za nekih 2-3cm....dakle nije proporcionalno.....

i glavna stvar kod stelovanja nagiba!

nakon svog posla,obavezno centrirati trap i malo ga otvoriti kako se ne bi jela guma!

0

Niste mi jasni...Ili ja ne razumem kako treba ili neko nekog ovde zeza?

I ja imam stelujuce coilovere, i za njih vazi potpuno isti princip kao i za sve ostale amortizere, dakle sto vise spustis auto, amortizeru su TVRDJI! Sto nizi auto, to je neudobniji.

Voleo bih da mi neko objasni logiku i nacin funkcionisanja tog ogibljenja koje je sve mekse i udobnije sto ga vise skracujes i sabijas? Takvo ne postoji, niti obicno, niti na coiloverima, niti pneumatsko, nikakvo.

Dakle, sto se vise auto spusta ka zamlji, hod amortizera je sve manji, samim tim i pritisak unutar amortizera je veci, te je otpor kretanja klipa veci, i auto je neudobniji. Ovo donekle (samo DONEKLE) moze da se kompenzuje stelovanjem tvrdoce amortizera, ali i tada se desava da se zbog manjeg hoda amortizera mnogo brze nabija pritisak u telu amortizera kod prelaska preko neravnina, tako da je voznja, neizbezno, mnogo neudobnija.

0

Bogme, gresis, i to grdno.

Ja ti lepo kazem sta i kako radi, to je princip i osnova rada amortizera, voleo bih dakle da mi objasnis na koju foru amortizer moze biti meksi ako mu skratis hod?

0

elem,

odmah da razjasnimo kao sto je rekao vec Daca,generalno kod stelovanja STO VISE SPUSTAS AUTO ON CE BITI MEKSI,A SAMIM TIM STO JE VISI,TO JE I TVRDJI!

ja kad sam stelovao sebi visinu,zezao sam se sa raznim kombinacijama ali ovo mi je sada idealna (prelazim lezece i mogu na po koji mali ivicnjak)ali to je vec stvar ukusa....ja volim sto nize!

a da bi mi bilo podjednako svuda koristio sam stari dobri subler

Ni meni ovdje sad nishta nije jasno, kazes volish sto nize, a u sledecjoj rechenici odsarafio si zadnje do kraja, i stvarno mi ne ide u glavu, ali kazem nemam iskustva ali cekaj zar to nije princip isti kao kod sabijanja opruga? Ja koliko znam i koliko ishta ima veze sa nekim logicnim razmisljanjem shto vishe dolje aerodinamika bolja, stvarno mi je to bash cudno, ja idem na trke obichno sam pomocni sudija i svi ovi ST vozachi imaju takve samostelujuche amortizere, brate njima auto je prilijepljen za pod i po tvojoj logici oni bi mogli ladno da predju preko lezecjeg policajca ili cega vech ne kapiram.

I molim te objasni mi shta je subler? Kako to koristish?

Poz.;)

0

po mojoj logici ne bi mogli da predju preko lezeceg policajca ako su prilepljeni za pod!!!!!!!!!!

ja kazem da ja mogu da predjem preko lezeceg!zato sto mi je pozadi do kraja odsrafljeno,a napred ima ihahaha da se odsrafi,bukvalno da samo mozes prst da stavis izmedju branika i zemlje (probao)!!!

@ 206

e sad,slazem se da je logika skroz kontra i ja sam se tripovao u pocetku i nikako mi nije bilo jasno,al cinjenice su tu i ja pozivam svakog ko ima vremena,ne veruje mi i sl. da dodje jedan dan do mene da recimo zasrafimo-dignemo moj auto do maximuma i da se provozamo da vidite sta je to tvrdoca!znam jer sam tako krenuo!onda sve nize i nize i sve meksi je bio!

napominjem da mi je mekoca amortizera namestena na najmekse!

kod mene kad skroz odsrafis-spustis,mozes komotno oprugu rukama da vrtis pun krug(kao da auto stoji samo na amorizeru)...

e tako je to i kod mene sa FK i kod ortaka sa KW....ne pricam napamet,nego iz mene pricaju sati i dani provedeni po mojoj i njegovoj garazi,petljajuci i drndajuci oko toga!

a sad da dam neko uslovno receno naucno-mehanicarsko objasnjenje ne mogu,govorim kako jeste!!

0

Vidi, uopste ne ulazim u to kakav ti je subjektivni osecaj jer to je nesto apsolutno nemerljivo i neegzaktno.

Govorim ti da od kada je izmisljen sam amortizer i opruga i otkad se ugradjuje na auto, princip rada govori da sto je nizi, i tvrdji je i neudobniji. Tako oduvek bilo i nikako drugacije.

E sad, siguran sam da bi ostatak auto industrije voleo da pogleda te tvoje amortizere...:) Kako god, nema smisla dalje se ubedjivati.

0

- slazem se da dalje ubedjivanje ne vodi nigde......

- o subjektivnom osecaju necu ni da pocinjem pricu....

- auto industrija?ha..........

e ima jedan dan da te uhvatim da isprobamo sve sto sam napisao!

poziv stoji za sve......

za mene je BIBLIJA ono sto vidim (u ovom slucaju osetim) sam,a ne kako nesto treba da bude.......

kraj price sto se mene tice!

aj....

Edited by DTM
0

14 meseci vozim FK (napisacu ti i tacnu oznaku),kad je auto na najvisoj poziciji komotno razbija kamen u bubregu....toliko

0

A gde mogu da se kupe ti amortizeri,opruge,kitovi za spustanje????

Svi diskutujete a niko da kaze gde nabavlja :)

Eibah mi je mnogo skup,a cuo sam da spidan radi opruge za spustanje vozila.

Ali opet me zanima gde bih mogao posle da nadjem amortizere za sportske opruge,a da to nisu fabricki.

Edited by UnknoneNown
0

pa koliko je eibach za tvoj auto kada ti je mnogo skup?

ne znam da li si proverio ali imas kod nas eibach amortizere da nabavis ili bilstein sto se tice sportskih ali se sve mora naruciti, a cene ne znam.

0

EIBACH u mass-u, FK u SIVI moze da se naruci......

EIBACH opruge uopste nisu nesto preterano skupe...ako treba telefon reci....

0

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0