Find us on Google+

Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google Sign In
  • Create Account
Welcome to Tuning & Styling Forum Srbija
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Amortizeri I Opruge...

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

• Please log in to reply
84 replies to this topic

Darko

Darko
  • Stage: Extreme
  • 1,031 posts
  • 0 thanks
  • Interests:sve po malo
  • Automobil / Model Telefona:GOLF 1

a u breeeeeeeeee.

mass

vudim trade

tuningstyling.net
  • 0
odbacite kučiće i mačiće i gajite prasiće!

UnknoneNown

UnknoneNown
  • Stage: Customizer
  • 117 posts
  • 0 thanks
  • Interests:sport
  • Automobil / Model Telefona:Fiat Bravo 1.6
Hvala:)
  • 0
Posted Image

Nenad

Nenad
  • 447 posts
  • 0 thanks
  • Interests:kola,hi-fi,psi
  • Automobil / Model Telefona:VW Passat 3B5-V6,4Motion,Supercharged
Sto se tice stelovanja na vagicama procitajte ovde http://ezinearticles...d-Cons&id=12461

Sto se tice tvrdoce ili ne kada je amortizer tvrdji i predvidjen za karce opruge pogledajte model B14 PSS on nema rucno stelovanje tvrdoce samo podizanje i spustanje visine.
Na slici je jasno koliko je on tvrdji od fabrickih amortizera. B14 PSS je klasican coil-over,amortizer i opruga sa stelujucim po visini postoljem za oprugu.
http://www2.bilstein...ergleich.php3#8

Uopste ne mogu da razumem da su kod KW amortizer i opruga meksi sto su nize. Sta to znaci, da se auto vise ljulja pri kocenju ili vise naginje u krivini? Kada je spusteniji? Ne moze da bude meksi na pravcu a bolji/tvrdji u krivini i pri kocenju u najnizoj poziciji a u najvisoj obrnuto.
  • 0
Speed costs money. How fast do you want to go?

Maestro

Maestro

Fly to live !

• 346 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Car sound and entertainment systems...
  • Automobil / Model Telefona:Chrysler Neon Limited
Da li neko moze da mi pomogne oko nalazenja koni amortizera?

Nasao sam Mopar Touring Suspension koji koshtaju 46000DIN komplet.
Opruge EIBACH -30mm za 23000DIN.
(chisto ako nekog zanimaju cene)
  • 0
Posted Image

NN

NN
  • 53 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Peugeot 306 S16
KONi neces iskopati ovde, nema sanse, i voleo bi da gresim pri ovoj konstataciji. Ja sam ih trazio ali bezuspesno.
Vidi sa Bilstein SPORT (B6), to barem moze da se poruci..
  • 0

Maestro

Maestro

Fly to live !

• 346 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Car sound and entertainment systems...
  • Automobil / Model Telefona:Chrysler Neon Limited
Link / telefon?
  • 0
Posted Image

Darko

Darko
  • 1,031 posts
  • 0 thanks
  • Interests:sve po malo
  • Automobil / Model Telefona:GOLF 1
link i telefon moj prethodni post :( vudim trade- gen dis za bilstein
  • 0
odbacite kučiće i mačiće i gajite prasiće!

hellboy

hellboy
  • Stage: Stock
  • 23 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Fiat Punto 55
Ova tem nesto zastala
E pa imam jedno pitanje, sta se radi kada stelujuci amortizer procuri ili kad dodje do kraja svog radnog veka?
Jel moze da se menja samo amortizer ili se menja ceo komplet? I otprilike koliki je radni vek (na nasim putevima) stelujucih amortizera
  • 0

Nenad

Nenad
  • 447 posts
  • 0 thanks
  • Interests:kola,hi-fi,psi
  • Automobil / Model Telefona:VW Passat 3B5-V6,4Motion,Supercharged
U principu u Nemackoj mozes da kupis "rezervne delove". Kod nas nisam siguran.
Nemacki ADAC je izracunao da posle 30 000km (u Nemackoj naravno) jedan od 4 amortizera oslabi do 40-60% od svojih karakteristika sto se ocenjuje kao "slabo zadovoljavajuce". Kada karakteristika padne na 40% i nize amortizer je za menjanje.
  • 0
Speed costs money. How fast do you want to go?

Camsy

Camsy

Nocna Ptica

• 170 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Ljubav gajim prema kolima i to opasno...zato sam i ovde...a sve ostalo je iza mene...pogotovo kad dam gas... :)
  • Automobil / Model Telefona:Mercedes
Evo i mene malo u komentarisanju...Taman da malo osvezim ovu temu...
Kao prvo nadovezao bi se na pricu DTM-a i 206, nemam puno iskustva tj prakse sa ovim stvarima ali posto se zanimam u poslednje vreme oko ovoga po onome sto sam vide vise bi se slozio sa DTM-om..Zao mi je samo sto je cela prica isla pre godinu dana a bas bi voleo da prisustvujem prezentaciji DTM-ovog suspension-a... ;)
No..Zanimam se jer je moj brat resio da ugura dosta para u Mercedesa 124 koji je kupljan dosao poprilicno zalepljen za patos sa nekim plavim oprugama..Mislili smo da su to sportske i ako nije bio preterano tvrd pa smo u startu okrivili amortizere koji su bili obicni-standardni..Pojurili smo nesto dobro i uz DTM-ov i Dutchman-ov predlog kupili KONI Suspension Sport set jer se Super Sport kit ne pravi za ovaj model kola..Sinoc smo do 3 ujutro to montirali i taman testirali po praznim ulicama i ako je auto pokazao mnogo vecu stabilnost i bolju kontrolu nikako nisam zadovoljan oprugama...Mnogo je dobar na sabijanje amortizera ali razvlacenje nikako (prenos tezine u krivinama)...kapiram da tu sad skripe opruge i ako sam mogao patku da dam da su konijeve plave sport opruge bas kao iz kataloga njihovog...
Ideja je bila zakovati ga sto vise da bi mogli da stavimo sto vecu felnu...Plan je bio neke 18" jer mislim da bi tesko sela veca,medjutim sad i sa svim ovim amortizerima trenutne 15" sa nekim gumama kace u krivini... :)
Sta bi valjalo sad na sve to dodati,staviti,menjati ili smo eto samo potrosili 425e??? :lol:
  • 0
LUDO BURAZERE....LUDO.... :)

honda killer

honda killer
  • 240 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:honda civic hb
kupis koni amortizere i onda sa standardnim oprugama mozes da ga spustis posto ima ona tri zuba na koje se nabaci onaj prsten i onda tu stelujes visinu
  • 0
turbo je za one koji neznaju nasvirati atmosverca

Camsy

Camsy

Nocna Ptica

• 170 posts
  • 0 thanks
  • Interests:Ljubav gajim prema kolima i to opasno...zato sam i ovde...a sve ostalo je iza mene...pogotovo kad dam gas... :)

kupis koni amortizere i onda sa standardnim oprugama mozes da ga spustis posto ima ona tri zuba na koje se nabaci onaj prsten i onda tu stelujes visinu

:lol: :) ;) :huh:
Ne radzume ili ne znam sta i kako sa tim prstenima..?!..
U svakom slucaju ja sam vec kupio KONI sportske amortizere,ugradio ih i imam opruge kojim je auto bas spusten ali nije toliko tvrd..Propinje se auto u krivini npr...TAko da ne razumem kako se to moze srediti sa tvojim pomenutim predlogom...ili me nisi razumeo u prethodnom postu...
  • 0

honda killer

honda killer
  • 240 posts
  • 0 thanks
vidim da si napiso koni sport ako su ovaki onda moze da se podesavaju jer su ovo koni sport novi model Posted Image a imo je i jedan stariji model ako naletim negde na sliku postavicu da vidis nije imo ovaj saref vec je se podesavo dole na casici novi model

Edited by honda killer, 29 January 2007 - 06:22 PM.

• 0

Camsy

Camsy

Nocna Ptica

• 170 posts
  • 0 thanks
Da...DA...Bas te sam kupio...I zasrafili smo ih skroz...Na najtvrdje stoji,ali ne vredi...Ne znam...Ipak je to auto od 1,5-2 tona...Morace neke tvrdje opruge da se stave...
  • 0

mishio

mishio
  • 2,466 posts
  • 0 thanks
  • Interests:...
  • Automobil / Model Telefona:..
ako je to 190 sa slike on nema 1.5-2t, vec 1150kg cini mi se ... ja sam imao 190D tako da znam, opticka varka auta, on je prilicno lagan za karoseriju
  • 0

Camsy

Camsy

Nocna Ptica

• 170 posts
  • 0 thanks
Ne ..Ne...prijatelju...Ne procita ti sve...Rekoh..Brat hoce da ugura dosta para u Mercedes 124..Ja mislim da on tezi tako nesto s' obzirom da je 190D koji ja imam mislim 1470 kg...ako nisam nesto pomesao..
  • 0

mishio

mishio
  • 2,466 posts
  • 0 thanks
  • Interests:...
  • Automobil / Model Telefona:..
daleko do toga je ... 190E ima 1170kg, a 190 D (2000ccm) ima 1145kg .. a onaj dizel od 2.5 ima 1270kg ..

i ja sam se uvek tripovao da su oni mnogo tezi, ali su daleko od toga ...

poz
  • 0

DuLe

DuLe
  • 89 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:astra F
Imam jedno pitanje da ne otvaram nov topic, Hoci da spustim auto*astra 92god*.
Koliko bi mi para trebalo znaci oprige i amortizeri, ili amortizeri i da skratim opruge(mada ne znam koliko je to dobro) , ali u svakom slucaju treba mi nesto povoljnije???
Koliko bi mi para trebali otprilike????
POMAGAJTE, dajte predlog??
Da li moze nesto od toga polovno i cene.
  • 0

Valle

Valle
  • Moderator
  • 1,367 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Opel Astra Clasic II 1.4 90ks '07
E imam sad i ja jedno kratko pitanje!!!!

Da li ja mogu na moje postojece amortizere da stavim sportske opruge? da ili ne i koliko bi me to zadovoljstvo kostalo ???

sasa13

sasa13

• 1,126 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Grande Punto, Saxo VTS

E imam sad i ja jedno kratko pitanje!!!!

Da li ja mogu na moje postojece amortizere da stavim sportske opruge? da ili ne i koliko bi me to zadovoljstvo kostalo ???

Moze ako opruge nisu krace od 40mm...
www.tuning.co.uk
tu imas cene samo u funtama, a ti preracunaj
  • 0
- a koja su to kola bolja od Moskviča? -

Camsy

Camsy

Nocna Ptica

• 170 posts
  • 0 thanks
Pa ne znam sta da vam kazem...Cuo sam da bi sportske opruge mogle da ti brzo srede te obicne amortizere inace moze...Samo kako ce da drzi u krvini ne znam...
U svakom slucaju meni treba 314e za Eibach Pro kit ( mislim da su to crvene ) za Mercedesa 124...

For Mishio - Kako bre benzinac tezi od dizela?? :) A mogao sam da se kladim da je obrnuto..
  • 0

Valle

Valle
  • Moderator
  • 1,367 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:Opel Astra Clasic II 1.4 90ks '07
Pa dobro. fala vi za info. Mislim da cu da se kockam i kupim samo opruge jer su mi sadasnji amortizeri vec na izdisaju tako da cu je voziti tako dok ne crknu pa onda kupiti mozda i sportske amortizere. :) <_< <_<

honda killer

honda killer
  • 240 posts
  • 0 thanks
ljudi ima tu u srbiji jedan lik koji vam sredjuje amortizere radi cuda puni spusta steluje tvrdocu na autu ma sta pozelis trenutno nemogu da nadjem njegov kontakt ali ovo moze pomoci nalazi se kada krenes auto putem beograd-nis onda skrenes kod motela jerina pa prvo skretanje desno mislim da je to negde oko smedereva raspitajte se malo a ja ako nadjem broj okaciti cu ga covek radi cuda a ful je jeftin a evo koniji koji se mogu stelovati po visini
sta je sa forumom zasto nemogu da postavim sliku?
Posted Image

kamikaze: ne znam zasto ali ne prihvata ovaj link....?

Edited by Kamikaze, 04 February 2007 - 10:18 AM.

• 0

666

666
  • Stage: Stock
  • 32 posts
  • 0 thanks
Baš me zanima kako će taj čudotvorac da napuni gasni amortizer :)
  • 0

DuLe

DuLe
  • 89 posts
  • 0 thanks
  • Automobil / Model Telefona:astra F
U medjuvremenu sam se raspitao koj jednog lika koji amaterski vozi trke i mnogo je jak mehanicar.
Pitao sam ga za najjeftiniju varijantu??
Kaze samo krace opruge na postojece fabricke amortizere. Ali ne mnogo krace i primeticu na stabilnosti. I kaze ako hocu nesto vise to kosta u hhhuu . . . Ali kaze da moze i ovo resenja samo sa promenom opruga da zadovolji moje potrebe ---- u prevodu nekih 30-40 evra za opruge + ruke. Sada je jos rano za to ali na prolece!!! Probacemo, videcemo!!
POZZ
  • 0

Old topic!
Guest, the last post of this topic is over 360 days and a new post will now be considered as flood!

0 user(s) are browsing this forum

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

ExactSeek: Relevant Web Search